PSA Peugeot Citroën prodala v roce 2011 nejvíce elektromobilů v Evropě

redakce - 25 Leden 2012

Skupina Peugeot Citroën je rok po uvedení svých městských elektromobilů na evropském trhu s elektromobily, její podíl na trhu činí téměř 30 %. Nabídku dvou městských elektrický aut a Citroën C-ZERO doplňují dva , jejichž prodej začal také v roce 2010, Peugeot Origin a Citroën Berlingo First. Automobilka od té doby dodala téměř 4 000 a zaznamenala více než 6 000 objednávek.auto elektromobily PSA Peugeot iOn v síti autopůjčoven Europcar

Elektromobily Peugeot iOn nově zapůjčuje také síť autopůjčoven Europcar
foto: PSA

V první fázi byl prodej určen především pro zákazníky B2B: 90 % prodejů představovaly velké firmy, nadnárodní skupiny, národní a místní správa. Skupina realizovala řadu projektů zaměřených na mobilitu s podniky jako je například General Electric, Deutsche Bahn, SNCF, Kone, Airbus, EDF, GDF Suez, Allianz, Europcar, ChoosEV.

Skupina PSA Peugeot Citroën je přesvědčená o potenciálu elektromobility a plánuje proto rozšířit databázi svých zákazníků na malé a střední podniky i na soukromé tzv. rychlé kupce („early adopters“), které zlákají výhody elektromobilu.

Budoucnost elektromobilu zahrnuje rovněž rozvoj řešení opírajících se o novou vizi mobility, jako je nabídka služeb na míru Mu by Peugeot nebo služba Call car u Citroënu.

Elektromobily jsou součástí strategie skupiny, jejímž cílem je odpovědět na ekologické výzvy, které stojí před všemi výrobci automobilů na světě, obcemi, podniky i soukromými osobami.

Skupina připravila řadu technologických řešení uzpůsobených nejrůznějším potřebám zákazníků a umožňujících výrazný průlom z hlediska spotřeby a emisí CO2.

Generální ředitel značek a člen představenstva PSA Peugeot Citroën Frédéric Saint-Geours prohlásil: „Rozvoj řešení jako je Stop & Start, dieselové hybridy nebo vozy s nulovými emisemi musí skupině PSA Peugeot Citroën umožnit dále upevnit vedoucí postavení v segmentu vozů s nízkými emisemi CO2 v Evropě a rozšířit své know-how na další trhy.“

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Berlingo First? :o)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Citroen Berlingo First

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil