GE koupí 1000 elektromobilů Peugeot Citroen

Společnosti a podepsaly smlouvu, která bude velmi pravděpodobně představovat jeden z největších obchodů v oblasti mezi jednou korporací a jedním výrobcem OEM v Evropě. Ve smlouvě, podepsané 14. září ve v podobě memoranda o porozumění, se uvádí, že společnost GE Capital nakoupí v budoucnu od společnosti PSA Peugeot Citroën až 1000 , které následně nabídne svým zákazníkům na celoevropské úrovni.

Citroen C-Zero je de-facto jen přejmenované Mitsubishi i MiEV. Z dohody PSA a GE se tedy mohou radost především Japonci.
foto: Hybrid.cz

Podle podepsané dohody bude GE Capital elektromobily dále pronajímat v Belgii, Francii, Německu, Itálii, Nizozemí, Švédsku, Portugalsku, Španělsku, a Velké Británii. GE Capital je předním pronajímatelem vozidel, který disponuje 250 tisícovým vozovým parkem v Evropě a 1,6 miliony vozidel celosvětově.

V červenci 2011 ohlásila společnost GE Capital první dodávku elektromobilů v Evropě, která putovala do technologického gigantu 3M. Dohoda o spolupráci s PSA Peugeot Citroën je dalším krokem k naplnění veřejného závazku z listopadu 2010, kdy GE Capital přislíbila nakoupit po celém světě 25000 elektromobilů do roku 2015.

„Jedná se o zcela přelomovou dohodu, která staví na silném partnerství s evropskými výrobci aut a dokumentuje naše úsilí o rozvoj elektrické mobility,“ řekla Isabel Fernandezová, obchodní ředitelka GE Capital pro Evropu, Blízký Východ a Afriku.

„Manažeři zabývající se správou vozového parku se na nás stále častěji obrací s žádostí o pomoc při snižování celkových nákladů vlastnictví a při plnění ekologických závazků. Vzhledem k tomu, že ceny benzínu tvoří stále vyšší podíl na celkových nákladech, využití elektromobilů je ideální cestou, jak našim zákazníkům v tomto směru ulehčit,“ dodala Fernandezová.

Dohoda podepsaná ve Frankfurtu Ferdinandem Beccalli-Falcem, prezidentem GE pro Evropu a severní Asii a výkonným ředitel pro Německo, a Jean-Marcem Galesem, viceprezidentem prodeje, marketingu a poprodejního servisu PSA Peugeot Citroën, rovněž uvádí, že obě strany budou spolupracovat na vytvoření zákaznického centra Customer Experience Centre, kde si budou moci stávající i budoucí zákazníci vyzkoušet elektromobily a blíže se seznámit s použitými přelomovými technologiemi.

Tato nevýhradní, obnovitelná smlouva potvrzuje společné úsilí GE a PSA Peugeot Citroën o vytvoření nové koncepce elektromobility pro evropský trh, která by jejich obchodním partnerům umožnila plně začlenit elektromobily do vozového parku a provozovat je s využitím nejmodernějších technologií.

Industrial Solutions, jedna z divizí společnosti GE Energy, dodá a nainstaluje infrastrukturu nezbytnou pro realizaci těchto projektů včetně . Obě společnosti navíc předloží zákazníkům PSA Peugeot Citroën společnou obchodní nabídku zahrnující elektromobily i odpovídající dobíjecí infrastrukturu.

tisková zpráva

Napsat komentář