Citroën C-Zero a Peugeot iOn

Mitsubishi dočasně ukončuje výrobu elektromobilů Citroen C-Zero a Peugeot iOn

Evropsky značené elektromobily Peugeot iOn a Citroen C-Zero koncernu jsou ve skutečnosti osvědčený japonský Mitsubishi iMiEV. Oba modely jsou už k dispozici dva roky. PSA tvrdí, že se prodávají po tisících. My víme, že v ČR jich pár trčí ve skladu a ne a ne se prodat. V ČR se ale není čemu divit. Jenže prodeje nejdou asi ani jinde v Evropě. Mitsubishi totiž podle magazínu Automotive News dočasně ukončuje jejich výrobu.

auto elektromobil elektrická odyssea elektromobil Citroen C-Zero

Elektromobil Citroën C-Zéro vyráží na elektrickou odysseu

„Pokud může elektromobil absolvovat cestu kolem světa, může ho každý jeden z nás použít pro nákupy.“ To je krédo 27letého inženýra společnosti EDF Xaviera Degona a 28letého konzultanta firmy Capgemini Consulting Antonina Guye. Tito dva mladí nadšenci se rozhodli zmocnit se odvážné výzvy: uskutečnit první cestu kolem světa v sériovém elektromobilu. Tuto světovou premiéru, která má propagovat elektromobilitu, nazvali „Elektroodysea“.

auto elektromobily PSA Peugeot iOn v síti autopůjčoven Europcar

PSA Peugeot Citroën prodala v roce 2011 nejvíce elektromobilů v Evropě

Skupina Peugeot Citroën je rok po uvedení svých městských elektromobilů na evropském trhu s elektromobily, její podíl na trhu činí téměř 30 %. Nabídku dvou městských elektrický aut a Citroën C-ZERO doplňují dva , jejichž prodej začal také v roce 2010, Peugeot Origin a Citroën Berlingo First. Automobilka od té doby dodala téměř 4 000 a zaznamenala více než 6 000 objednávek.