První plug-in hybrid Fisker Karma získá Leonardo DiCaprio

Léta slibovaný se nejspíš skutečně dostane na silnice. , otec automobilu, se nechal slyšet, že výroba už začala. První má dostat hollywoodská hvězda . Další v pořadí jsou a Colin Powell.   

foto: Fisker Automotive

První kusy plug-in hybridu Fisker Karma se mají ke svým zákazníkům dostat na konci tohoto měsíce. Automobilka tvrdí, že už dnes má na auto 3000 předobjednávek.

Fisker Karma plug-in hybrid bude prvním na trhu. Pokud vám pojmy v oblasti hybridů dělají problémy, neváhejte si přečíst náš podrobný článek o rozdělení hybridů.

Baterie je ve Fisker Karma umístěna uprostřed, zadní nápravu pohánějí dva elektromotory. O zásobování celého auta energií se pak kromě baterie stará čtyřválcový dvoulitr o výkonu 260 koní.

Fisker Karma se začala vyrábět ve v továrně . V suočasné době se údajně vyrábí tempem pěti kusů za týden. Od listopadu má výroba vzrůst na 300 kusů týdně. Auto bude stát kolem 100 000 dolarů, tedy podobně jako čistý .

Na se během září má objevit několik novinek včetně kabrio verze Fisker Karma . V roce pak Fisker Automotive vrhne na trh čtyřdveřového konkurenta pro . Tohle auto dosud známe pouze pod kódovým označením .

To bude stát kolem 50 000 dolarů. Henrik Fisker odhaduje, že by se ho mohlo prodat až 100 000 kusů ročně. Ten si sakra věří!

Dva komentáře u “První plug-in hybrid Fisker Karma získá Leonardo DiCaprio”

Napsat komentář