Polsko: první dobíjecí stanice a elektromobily

Jan Horčík - 14 Únor 2011

Společnost uvedla ve Varšavě v sousedním do provozu devět pro . Zároveň byl v Polsku doručen první zákazníkům elektrický vůz .   
elektromobily Polsko Vratislav Mitsubishi iMiEV Fortum městská policie

Prvním majitelem elektromobilu Mitsubishi iMiEV v Polsku se stala finská energetická společnost Fortum. Auto bylo věnováno jako dar zástupcům města Vratislav. Tam bude sloužit městské policii.

Celkem si Fortum objednala čtyři elektrické automobily iMiEV, které postupně věnuje městu. Vratislav se díky Mitsubishi stala prvním městem v Polsku, které tato auta ve veřejné službě využije.

Dalším městem v řadě je Czestochowa, kde Fortum takté působí. Celkem se dosud v Polsku prodalo 29 kusů Mitsubishi iMiEV. Povětšinou právě do místních samospráv a energetických společností.

RWE Poland, polská odnož evropského energetického gigantu RWE, zhruba ve stejné době ve Varšavě otevřela devět nových dobíjecích stanic pro elektromobily. Celkem jich je tam už deset.

Najdete je mimo jiné na adresách ul. Nieświeskiej 52, ul. Krásná, Rychlińskiego 2, ul. Włodarzewska 68 a na dalších místech. U každého z dobíjecích stojanů mohou dobíjet dvě auta na jednou. Devět má výkon 44 kW (2x 22 kW), to znamená možnost dobít až 15 kWh během 40 minut (jde tedy o ).

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Držím Wroclawi palce, městská policie už má několik elektrických skútrů od GOVECSu, který je u nich na předměstí vyrábí, teď auta. Jen tak dál...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol