Volkswagen bude investovat 51,6 mld. euro do rozvoje

Jan Horčík - 23 Listopad 2010

by se rád stal největší automobilkou na světě a předstihl tak i . V následujících pěti letech proto do rozvoje své automobilové divize nasype 51,6 mld. euro. , šéf automobilky, to komentuje slovy: "Chceme z Volkswagenu udělat automobilku nejlépe připravenou na budoucnost"   

Volkswagen logo

Hlavní část investic má putovat do nákupu nového vybavení pro , jejich modernizaci a vývoj vlastních produktů. Půjde o 41,3 mld. euro. Více než polovina této částky (57%) bude investována doma v .

Volkswagen se dušuje, že bude jedním z hráčů, kteří pomůžou tvarovat budoucí podobu . To znamená: další investice do šetrných technologií, a nových modelů. Jde o následování už před časem nastavené strategie "Strategy 2018", která má dále zvýšit ziskovost automobilky a učinit z ní jednu z "nejodolnějších" na světě.

Hlavní důraz bude kladen na nová auta - následovníky současných modelů a odvozeniny v prakticky všech třídách založené na "modulární technologii". V oblasti motorů chystá Volkswagen také novinky s vyšším výkonem, i emisemi. "Skupina bude přdevším pokračovat ve vývoji a ," píše se v tiskové zprávě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station