Nové baterie z MITu a superkondenzátory, další krok kupředu?

Jan Horčík - 19 Březen 2009

aa-baterie-tuzkovka.jpg

Dva výzkumníci z , Byoungwoo Kang a Gerbrand Ceder, přišli s novým objevem, který by mohl konečně znamenat plné dobíjení v řádech minut nebo dokonce ještě rychleji. Pracovali na výzkumu nových materiálů pro výrobu , konkrétně lithium-železo-fosfátových (LiFePO4). Tyto materiály mají schopnost vydávat i nabírat energii velmi rychle, třeba v řádu sekund. O pár stovek kilometrů na jih podél východního pobřeží USA učinili další důležitý objev vědci z University of Maryland. Gary Rubloff a jeho kolegové z Korejského institutu pro pokročilou vědu a technologie zde pracují na výzkumu . Za pomoci využití se jim podařilo sestrojit superkondenzátor složený z 10 miliard miniaturních kondenzátorů na centimetr čtvereční, každý o velikosti zhruba 50 nm. Všechny jsou vzájemně propojené, a tak fungují jako jeden celek. "Naším hlavním výzkumným cílem je vyrobit hybridní baterio-kondenzátorový systém pro elektromobily," komentoval svůj záměr Rubloff. Podle posledních výsledků jsou na dobré cestě. Žádné podrobnosti o tom kdy bude možné nejnovější objevy využít v praxi bohužel zatím nejsou k dispozici.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

EEStor zatím pořád tvrdí že je v závěrečné fázi testování před náběhem sériové výroby. Ale už to tvrdí nějak dlouho :( Každopádně konkurence mu šlape na paty a není to jen MIT, tak se snad brzy nějakého slušného ultrakondenzátoru vhodného na pohon EV dočkáme...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak by ma zaujimalo kam sa podel EEStor, take halo okolo superkondenzatorov a ZEN motors a nakonec nist z toho? Seriova vyroba tu mala byt uz davno a ak s tym nevyrukovali cez krizu pochybujem ze tato technologia splni co sa od nej ocakavalo.
MIT len tak dalej, aspon vidno ze sa vyvoj trocha hybe.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No bateriokondenzator sme tu spominali, uz asi pred 3 mesiacmi. Zase su v MIT pozadu :-))))


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.