Solární střešní šindele se budou vyrábět v Texasu

Otevřela se nová továrna společnosti GAF Energy v Texasu na výrobu solárních střešních šindelů. Díky ní se stane největším světovým výrobcem solárních střešních krytin.

GAF Energy se sídlem v San Jose v Kalifornii je sesterskou společností GAF, největšího výrobce střešních krytin a hydroizolací v Severní Americe. Továrna v Georgetownu severně od Austinu byla oficiálně otevřena minulý týden.

Společnost GAF Energy postavila v Texasu továrnu na výrobu solárních střešních šindelů, aby uspokojila rostoucí poptávku po svých „prvních na světě“ šindelích Timberline Solar Energy, které měly premiéru v lednu 2022.

Nová texaská továrna, která je druhou továrnou společnosti, zvýší její kapacitu o 500 % a zvýší celkovou produkci solárních šindelů na 300 MW ročně. Zaměstnat má přes 240 lidí. První továrna společnosti GAF Energy v kalifornském San José byla uvedena do provozu v roce 2021.

zdroj: Electrek.co

5 Comments on “Solární střešní šindele se budou vyrábět v Texasu”

  1. Lepší jsou normální panely. Toto je zbytečně drahé. Normální panely lze za 20 let vyměnit, stejně budou mít nižší účinnost z důvodu opotřebení a dát místo nich nové, které v tu dobu budou mít o mnoho vyšší účinnost, takže na stejnou plochu dají o mnoho více elektřiny. V roce 2010 měly panely účinnost okolo 15%, dnes běžně 22%. To je nárůst skoro o 50% za 14 let.

Napsat komentář