Otevřela se nová továrna společnosti GAF Energy v Texasu na výrobu solárních střešních šindelů. Díky ní se stane největším světovým výrobcem solárních střešních krytin.
GAF Energy se sídlem v San Jose v Kalifornii je sesterskou společností GAF, největšího výrobce střešních krytin a hydroizolací v Severní Americe. Továrna v Georgetownu severně od Austinu byla oficiálně otevřena minulý týden.
Společnost GAF Energy postavila v Texasu továrnu na výrobu solárních střešních šindelů, aby uspokojila rostoucí poptávku po svých „prvních na světě“ šindelích Timberline Solar Energy, které měly premiéru v lednu 2022.
Nová texaská továrna, která je druhou továrnou společnosti, zvýší její kapacitu o 500 % a zvýší celkovou produkci solárních šindelů na 300 MW ročně. Zaměstnat má přes 240 lidí. První továrna společnosti GAF Energy v kalifornském San José byla uvedena do provozu v roce 2021.
zdroj: Electrek.co
Dost dobrý, ale výrobní kapacita je malá; 300MW ročně je dost málo.
Lepší jsou normální panely. Toto je zbytečně drahé. Normální panely lze za 20 let vyměnit, stejně budou mít nižší účinnost z důvodu opotřebení a dát místo nich nové, které v tu dobu budou mít o mnoho vyšší účinnost, takže na stejnou plochu dají o mnoho více elektřiny. V roce 2010 měly panely účinnost okolo 15%, dnes běžně 22%. To je nárůst skoro o 50% za 14 let.
pro Jirkujíru… V zásadě souhlas. Ale na druhou stranu: pokud to dokáže přesvědčit nemalé procento estétů a přizdisráčů, aby poskytli plochy svých střech na výrobu čisté energie, může být celkový dopad pozitivní.
Naopak si myslim, ze takove panely budou levne a hlavne bude instalace za hubicku. Teda par hrebiku a hotovo.
Nemusí to být tak nevýhodné. Ušetříte za krytinu a odpadnou i další montážní prvky. Také silové spojovací prvky budou lépe chráněné před vlivy počasí. Trochu složitější bude údržba. Výměna šindele bude asi náročnější.