Rakouský výrobce nabízí červené solární panely pro klasické střechy

Rakouský výrobce solárních panelů Sonnenkraft představil nový solární panel „Terracotta“. Má červené zabarvení a hodí se tak k červeným taškovým střechám lépe, než klasické černé panely.

Peter Prasser, jednatel společnosti Sonnenkraft se sídlem v St. Veit an der Glan, říká, že jsou panely určeny mimo jiné pro historické budovy. Terakotový solární panel je podle něj také ideálním řešením pro zákazníky s červenými taškovými střechami, kteří si potrpí na design.

SOUVISEJÍCÍ: Solární tašky: fotovoltaická elektrárna, která splyne s domem

Solární panely nabízejí o výkonu 400W s dvojitým sklem mají červené rámy a mají všeobecné stavební povolení od Německého institutu pro stavební techniku (DIBt). Jsou vybaveny solárními články TopCono účinnosti 20,02 %. Skleněné panely jsou navíc opatřeny antireflexní vrstvou, která snižuje oslnění, a jsou zasazeny do 40mm hliníkového rámu.

Společnost Sonnekraft, která byla založena v roce 1993, je již dlouho považována za průkopníka v oboru. Solární panely vyrábí přímo v Rakousku. Nové Terracota panely nově umožňují instalaci fotovoltaických systémů i na budovách, kde se to dříve zdálo nemožné kvůli památkovým předpisům. Zachovávájí totiž kulturní a historickou identitu těchto budov.

zdroj: Electrek.co

One Comment on “Rakouský výrobce nabízí červené solární panely pro klasické střechy”

Napsat komentář