Nissan Leaf nominován na evropské auto roku 2011

Jan Horčík - 03 Listopad 2010

, /, , /, Dacia Duster, a elektromobil . To jsou letošní nominace vybrané z 41 kandidátů na ocenění evropské auto roku 2011.
elektromobily - Nissan Leaf - Car of the Year - Auto roku 2011

Jde především o ocenění snahy automobilek a (které fungují v alianci ) o rozvoj . V popisu se doslova píše, že "nepopiratelný společenský přínos této alternativy má prozatím v krátkodobém období zastání mnohem víc v politických slibech než od potenciálních zákazníků."

Těm, kteří nominovali je jasné, že širšího přijetí se nedočkají dříve, než tento typ aut nabídne levnější s vyšším . Ale mohou zasít prvotní změnu v názorech spotřebitelů. "Tento průkopník je praktickým návrhem z pohledu použitelnosti a výkonu."

Upozorňují, že jde o ekvivalent běžného kompaktu, který však nabízí vynikající "aurální" vlastnosti. Tedy že je tichý. Což na druhou stranu může jít proti např. bezpečnosti provozu. Zprvu zvýšenou cenu by měly částečně vyřešit vládní dotace. Zároveň text na stránce nominace upozorňuje na další důležitou věc, a to je existence veřejné , které by měla pomoct dostat i za centra a předměstí.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nechápem načo sa neustále medializuje tichosť elektromobilov v súvislosti s bezpečnosťou. Električku tiež za určitých okolností nepočuť - podobne aj trolejbus.
Podstatné je kto sedí za volantom!!!
Nehovoriac o tom, že väčšina chodcov absolútne nesleduje čo sa deje na ceste bez ohľadu či je vozidlo počuť, alebo nie takže to aj tak zostáva na vodičovi.
V spúste krajín má chodec prednosť takže fakt, či vozidlo vydáva nejaké zvuky, alebo nie je bezpredmetné.
Bezpečnosť závisí od toho, ako dodržujeme predpisy a ako sa venuje vodič riadeniu vozidla.

Obrázek uživatele Jan Horčík

To je samozřejmě pravda. Navíc Nissan už ukázal, že Leaf bude vydávat zvuky.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil