Chevrolet Volt získal ocenění Zelené auto roku

Jan Horčík - 22 Listopad 2010

Na získal ocenění Zelené auto roku 2011. Dalšími finalisty byli , , a . spolu s jsou jediní dva zástupci, kteří zatím nejsou na trhu - budou uvedena až v prosinci.   
autosalon Los Angeles Chevrolet Volt zelené auto roku 2011

Všechna auta nicméně budou v prodeji od 1. ledna 2011 a to je to co se počítá. aktuálně s Chevrolet Volt vyvolal menší mediální bouři, když se ukázalo, že nejde o čistý sériový hybrid, nýbrž klasický paralelní hybrid de-facto podobný jako je třeba .

I přesto ale dostal v soutěži o nejzelenější auto přednost před čistým v podobě Nissan Leaf. V amerických reáliích je totiž jeho mezi 4-7 l/100 km nečím neuvěřitelným. Navíc se řidiči nemusejí bát omezení , který představuje několik stovek kilometrů. Narozdíl od čistého elektromobilu.

Ocenění "Zelené auto roku" se na autosalonu v Los Angeles uděluje od roku 2005. Porota se skládá ze zástupců předních amerických ekologických organizací - tento rok to byl Sierra Club, Natural Resources Defense Council, Global Green USA a dokonce i Jean-Michel Cousteau, prezident Ocean Futures Society.

Volt je prvním , které kdy ocenění získalo. "Tohle už přicházelo dlouhou dobu," komentoval ocenění Ron Cogan, vydavatel magazínu Green Car Journal. "Elektrická auta uvedená v 1990 letech nás navnadila, ale neměla pevný byznysplán. Jakou změnu dokáže udělat dekáda. dnes nabízí v E-REV automobilu Volt skvělý balíček - auto zasluhující si titul Zeleného auta roku 2011," dodal.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.