Baterie EVC

Auta zítřka od Volva - karoserie bude fungovat jako baterie

Jan Horčík - 29 Září 2010

přispěla částkou 3,5 mio. euro na výzkum nových materiálů. Ty by v budoucnu mohly sloužit nejen jako součásti karoserie , ale zároveň i jejich . Jde o speciální kompozit z a pryskyřice.   
Volvo - karoserie - baterie - uhlíková vlákna - kompozit

Karoserie vozu sloužící jako ? V současné době jde pořád ještě především o fascinující nápad spíš než o praktickou realizaci. Nicméně celkem devět evropských institucí se pokouší tenhle nápad dotáhnout co nejblíže realitě a zdá se, že jsou na dobré cestě. je jedinou automobilkou, která se projektu účastní.

Hmotnost a rozměry baterií jsou dnes u hlavnímí překážkami jejich rozvoje. Pokud by se podařilo část této zátěže přeměnit v běžné díly automobilové karoserie, znamenalo by to výrazné zvýšení užitné hodnoty elektrických aut. Cílem je proto vyvinout materiál, který bude dostatečně pevný a tvárny aby z něj mohly být např. modelovány dveře, střechy či kryty motoru, a který zároveň dokáže uchovávat elektřinu. A bude možné jej nabíjet a vybíjet rychleji než běžné baterie.

Díky nízké hmotnosti nového by navíc mělo být možné ušetřit až 15% celkové . Projekt má pokračovat následující tři roky. V prvních fázích projektu se bude vyvíjet samotný materiál a hledat cesty k jeho průmyslové výrobě. Teprve v závěrečné fázi se skutečně namontuje do . Volvo bude v tomto výzkumu sloužit jako expertní poradce, který dokáže lehce posoudit výhody a nevýhody v oblasti nákladů a uživatelské přívětivosti.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

mio=mil


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?