Nové Audi A7: odpružení ze skleněných vláken místo oceli

Jan Horčík - 02 Červenec 2014

Audi koncem května představilo novou generaci modelu Audi A7. Má nové světlomety, nový zadek a také nové pružiny (jinak ale vypadá úplně stejně jako staré Audi A7). Místo z oceli jsou ze skleněných vláken, aby se ušetřilo na hmotnosti.Nové Audi A7 bude využívat pružiny z materiálu zvaného GFRP

Nové Audi A7 bude využívat pružiny z materiálu zvaného GFRP
foto: Audi

Audi, spadající pod koncern Volkswagen, pochopitelně musí plnit všechny přísné emisní normy, které vyžaduje . A k tomu musí ubírat hmotnost kde se dá. Obzvlášť když pro evropu slibuje v novém Audi A7 také 3.0l dieselový šestiválec se spotřebou 3,9 l/100 km.

Nové pružiny jsou proto vyrobeny z látky zvané GFRP. Možná vám to připomene . Rozdíl je v tom, že místo písmenka "C" značícího "Carbon" je tady "G" značící "Glass". Jde tedy o plasty/polymery tvrzené skleněnými vlákny.

Nové Audi A7 bude využívat pružiny z materiálu zvaného GFRP

Najdi deset rozdílů
foto: Audi

Každá taková pružina váží 1,6 kg místo obvyklých 2,7 kg pro ocelové pružiny. Vynásobte to čtyřmi a máte ušetřených 4,4 kg. A vsadíme boty, že tohle není jediné místo, kde Audi u svého luxusního sedanu využívá nové materiály. Na trhu se má nové auto objevit už začátkem roku 2015.

Audi A7 nicméně nebude zdaleka prvním vozem, který pružiny z GFRP využije. K nalezení jsou mimo jiné i ve starších vozech Chevrolet Corvette.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil