Mitsubishi chce do závodů elektrických aut

Ivo Hradil - 05 Květen 2011

Prezident Motors Osamu Masuko minulý týden informoval veřejnost o velkém zájmu japonské automobilky na účasti v seriálu závodů elektrických automobilů. Závody připravuje Evropská unie společně s mezinárodní automobilovou federací FIA. První sezónou pro elektrické monoposty by se měl stát rok a jezdit by se mělo na okruzích F1.  
mitsubishi logo
zdroj obrázku: greenlaunches.com

Kvůli zhoršujícím se obchodním výsledkům stáhl v roce 2009 šestý největší výrobce automobilů Mitsubishi své terénní vozy ze seriálu , ačkoli tyto vozy řadu let Dakaru dominovaly. Nyní se oznámením o účasti v plánovaných závodech snaží oživit zašlou slávu a potažmo tak i prodej svých vozů.

„Máme o závodění velký zájem. Dokonce i naší spolupracovníci říkají, že bychom do toho měli jít,“ tvrdí Osamu Masuko a dodává: „Náklady na vývoj elektrických automobilů se zdají být mnohem nižší, než je tomu u s benzínovým motorem. Tento fakt by mohl také přispět k rychlejšímu technologickému vývoji , které jsou již na trhu.“

I když v závodech nemá společnost Mitsubishi kdo ví jaké zkušenosti, úplně bez nich také není. Společnost Mitsubishi Electric totiž figuruje v závodech F1 jako technologický poradce u stáje Sauber.

Není jednoduché představit si závody , při kterých není slyšet řev motorů, ale zpěv ptáků a kde mechanici neplní palivové nádrže, ale mění . Jak říká staré lidové rčení „zvyk je železná košile“, nebudou to mít propagátoři zelených automobilových závodů vůbec jednoduché.

mdn.mainichi.jp
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mitsubishi je pravidelným účastníkom závodov el. vozidiel v Japonsku - skúseností má dostatok.
Problém je len to, že Európa si myslí, že je pupok sveta.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil