Mitsubishi chce do závodů elektrických aut

mitsubishi logo

Prezident Motors Osamu Masuko minulý týden informoval veřejnost o velkém zájmu japonské automobilky na účasti v seriálu závodů elektrických automobilů. Závody připravuje Evropská unie společně s mezinárodní automobilovou federací FIA. První sezónou pro elektrické monoposty by se měl stát rok a jezdit by se mělo na okruzích F1.  

zdroj obrázku: greenlaunches.com

Kvůli zhoršujícím se obchodním výsledkům stáhl v roce 2009 šestý největší výrobce automobilů Mitsubishi své terénní vozy ze seriálu , ačkoli tyto vozy řadu let Dakaru dominovaly. Nyní se oznámením o účasti v plánovaných závodech snaží oživit zašlou slávu a potažmo tak i prodej svých vozů.

„Máme o závodění velký zájem. Dokonce i naší spolupracovníci říkají, že bychom do toho měli jít,“ tvrdí Osamu Masuko a dodává: „Náklady na vývoj elektrických automobilů se zdají být mnohem nižší, než je tomu u s benzínovým motorem. Tento fakt by mohl také přispět k rychlejšímu technologickému vývoji , které jsou již na trhu.“

I když v závodech nemá společnost Mitsubishi kdo ví jaké zkušenosti, úplně bez nich také není. Společnost Mitsubishi Electric totiž figuruje v závodech F1 jako technologický poradce u stáje Sauber.

Není jednoduché představit si závody , při kterých není slyšet řev motorů, ale zpěv ptáků a kde mechanici neplní palivové nádrže, ale mění . Jak říká staré lidové rčení „zvyk je železná košile“, nebudou to mít propagátoři zelených automobilových závodů vůbec jednoduché.

mdn.mainichi.jp

Jeden komentář u “Mitsubishi chce do závodů elektrických aut”

Napsat komentář