Evropská unie tlačí na F1, aby pořádala závody elektromobilů

to nejspíš s tím zákazem aut na fosilní paliva do roku 2050 myslí vážně. Evropská komise podle informací Financial Times tlačí na vedení , aby uspořádala závodní šampionát elektrických aut. Tím chce zvýšit povědomí veřejnosti o a nových technologiích pohonu obecně.   

elektrická formule Formulec EF01 elektrická formule Formulec EF01 elektrická formule Formulec EF01

Prezident Fédération Internationale de l’Automobile Jean Todt řekl , že už teď se pracuje na tvorbě nových závodních kategorií jednomístného a elektrické motokáry.

Závody těchto přitom budou probíhat na slavných okruzích závodů Formule 1. Novou komisi pro elektromobily vede v F1 bývalý šéf Burkhard Goeschel, a tak je jasná minimálně jedna stáj/automobilka, která se závodů zúčastní.

První elektromobilů by se údajně mohly odehrát už kolem roku 2013. Mají být rozprostřeny po celém světě. Má tím započít velká konverze evropského směrem k elektromobilitě.

Ta už přitom probíhá, a to nejen v Evropě, ale po celém světě. V , i už jsou na trhu značek , , Peugeot-Citroen, další již brzy chystají , BMW, Renault a jiní.

Problémem v Evropě je to, že se ani standardizační orgány nemohou shodnout na jednom společném standardu pro .

To je problém, protože pak nemohou státy investovat opravdu ve velkém do . A pokud nebudou existovat dobíjecí stanice, nebudou mít lidé chuť kupovat elektromobily.

Američané chtějí mít podle prezidenta na silnicích do roku 2015 celkem 1 milion elektrických aut. Podobně také , , , a další státy. Také se významně angažuje v rozvoji elektromobility a je to právě , která nám ujíždí svými levnými elektrickými auty.

Elektrická Formule 1 má však i své odpůrce. Především v osobě Bernieho Ecclestona, který chce v sezóně 2013 místo čisté elektřiny nasadit maloobjemové přeplňované motory a hybridní pohon.

Tři komentáře u “Evropská unie tlačí na F1, aby pořádala závody elektromobilů”

Napsat komentář