Mini Rocketman – rozkládací Mini na elektřinu jako z Transformers

auto Mini Rocketman Elektromobil

Malý dvoudveřový krasavec jménem Mini Rocketman se představil letos na . Originální koncept překvapil skládanými dveřmi, vysunovacím kufrem i konfigurací 3+1 jako má . Podle magazínu AutoExpress jej nabídne také ve verzi s elektrickým pohonem.   
foto: BMW

BMW v současné době do jde po hlavě. Připravuje řadu vozů označovaných písmenkem „i“, která budou zahrnovat i . Mimo jiné také , malý elektromobil do města původně známý jako .

Právě jeho elektrický pohonný systém si nejspíš nový vypůjčí. Narozdíl od něj ale přesune pohon kol ze zadní na přední nápravu. Stejně jako další nová auta od BMW využije i elektrický Mini Rocketman řadu součástí vyrobených z pro .

Kromě elektrické verze nabídne značka Mini svou novinku také v benzinové přeplňované a tříválcové dieselové verzi. Nový model by mohl být na trhu v roce 2014. Už příští rok jdou do prodeje nové modely Mini Coupé a Mini Roadster, ohlášené už dříve.

Automobilka BMW aktuálně investovala 500 mil. liber do svých provozů v v Oxfordu. Právě tam se pravděpodobně bude nová verze vozů Mini s náhonem na přední kol vyrábět. Nové Mini se má vyrábět celkem až v 10 různých variantách.

Po s mírnou spotřebou začíná být v celém západním světě, nově včetně , velká poptávka. Důvod je nasnadě: stoupající a .

Nové vozy Mini tak jistě najdou své zákazníky. je jen o 40 cm delší a o 50 cm širší než původní Mini Cooper. BMW tvrdí, že ten nejšetrnější motor v Mini dokáže nabídnout spotřebu kolem 3,0 l/100 km.

Napsat komentář