Mennekes

Mennekes je přední německá firma zabývající se výrobou zástrček a konektorů. Založena byla v roce 1935. Zároveň se po roce 2009 vžilo označení Mennekes pro nový typ konektoru pro dobíjení elektromobilů podle standardu IEC 62196 Type 2. A to z toho důvodu, že právě společnost Mennekes jej jako první na světě představila.

Dobíjecí konektor Mennekes u elektromobilu Smart ED 3. generace
foto: Hybrid.cz

Díky konektoru Mennekes, vyvinutému na zakázku společností Daimler a RWE, se firma Mennekes konečně dostala do světového povědomí. Dobíjecí konektor Mennekes je uznávaný a rozšířený především v Evropě. Jeho obdobou v je SAE J1772 (má jej např. Chevrolet Volt).

Konektorem typu Mennekes (ačkoliv nemusí pocházet od stejnojmenné firmy) je dnes vybavena většina nových elektromobilů vyrobených v Evropě – např. Renault Zoe, Peugeot iOn, Mercedes-Benz Vito E-Cell a další.

Také většina dobíjecích stanic v Evropě je dnes vybavena konektory Mennekes. To samé v březnu 2013 platí i pro síť dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. Mennekes podporují jak dobíjecí stanice společnosti , tak i PRE.

Napsat komentář