Infiniti LE – luxusní verze elektromobilu Nissan Leaf

auto elektromobil Infiniti LE

Nissan se v oblasti elektromobility víc než věří, což šéf automobilky Carlos Ghosn dokazuje při každé možné příležitost. Nedávno mimo jiné i na autosalonu v New Yorku. Tam značka Infiniti představila očekávaný koncept elektromobilu Infiniti LE.

Koncept elektromobilu Infiniti LE je k výrobě blíž než se může zdát
foto: Infiniti

Infiniti LE je dlouho slibovaný “prémiový Leaf”, jakožto Infiniti je prémiová značka Nissanu. Teprve na se ale dlouho spekulovaný koncept elektrického vozu této značky konečně objevil v záři reflektorů.

Už na autosalonu v Ženevě nicméně Infiniti představilo koncept elektromobilu Emerge-E. Ten je však více než čímkoliv jiným spíš technologickou ukázkou, zatímco Infiniti LE už nese rysy výrobního prototypu.

Pětidveřový sedan kladoucí důraz na aerodynamiku (Cx=0,25) je poháněn podobným systémem elektrického pohonu jaký najdeme v elektromobilu Nissan Leaf. Tedy 24kWh li-ion baterie a 100kW elektromotor (Leaf má pouze 80kW).

“V budoucnosti, ve které se budou přírodní zdroje spotřebovávat čím dál tím rychleji, podpoříme náš náskok v oblasti udržitelné mobility a rozšíříme penetraci na trhu elektromobilů novými vozy jako je Infiniti LE,” řekl u příležitosti představení auta v New Yorku šéf Nissanu Carlos Ghosn.

Dojezd vozu by měl být 160 km na jedno nabití. Auto bude samozřejmě možné dobíjet s pomocí 50kW rychlodobíjení standardu Chademo. Při délce 473,456 cm rozhodně nejde o malé auto.

Infiniti tak jako jedna z mála automobilek hodlá nabídnout prémiový luxusní sedan na čistě elektřinu (hned po Tesla Motors a jejich Model S).

tisková zpráva

Napsat komentář