General Motors sestaví flotilu testovacích elektromobilů

Uvedením snahy z prachu povstalé americké automobilky o ukousnutí koláče v segmentu zdaleka nekončí. Na nedávno Karl Stracke z GM potvrdil, že připraví flotilu testovacích .   

Už třetí část konference „Drive to 2030: Udržitelná městská mobilita“ spojila čínské vládní zástupce, experty z místních univerzit a členy obchodní komunity. Společně diskutovali proces a směr elektrifikace i změny, kterými bude muset projít.

Stracke řekl, že pro rychle se urbanizující představuje elektrifikace dopravy tu nejlepší možnou cestu. Sníží závislost na , dramaticky sníží už dnes dlouhodobě problematické a nabídne využití mnoha různých .

Navíc slíbil, že v zintenzivní výzkum a testování pokročilých pohonných systémů. To znamená i všech jejich součástí – elektrických motorů, , řídících systémů, a to skrze GM China Science Lab a nové Technické centrum pro pokročilé technologie.

Během následujících měsíců navíc šanghajská pobočka GM uvede na trh několik a . Ještě tento rok také dokončí vývoj prototypu elektromobilu Chevrolet New Sail. Příští rok pak bude v představen Chevrolet Volt a Buick LaCrosse hybrid.

Není bez zajímavosti, že sami Číňané očekávají v roce 2015 ve své zemi poptávku po 500 000 až 1 000 000 elektromobilů. To by z Číny udělalo největší trh s elektrickými auty na světě. Zas tak nepravděpodobné to není, už dnes jde o největší trh na světě s a .

tisková zpráva

Napsat komentář