Hybridní náklaďák Fuso Canter 2. generace - o čtvrtinu nižší spotřeba

Ivo Hradil - 17 Červenec 2012

I když japonskou automobilku Fuso a její automobily označuje logo znázorňující tři diamanty, tedy znak patřící společnosti , celé uskupení v podstatě ovládá německá společnost . Ta vlastní necelých 90 % akcií firmy. Toto spojení automobilce s osmdesátiletou historií zdá se prospívá, neboť se v tomto roce chystá uvést na světové trhy druhou generaci svého 7,5tunového náklaďáku s Fuso Canter EcoHybrid.Fuso Canter EcoHybrid

Hybridní náklaďák Fuso Canter EcoHybrid by měl pomoci snížit znečištění ovzduší ve městech.
foto: Daimler

chce i díky tomuto vozu, který má nabídnout až o čtvrtinu nižší spotřebu paliva oproti konvenční verzi, plnit svůj závazek stát se světovým lídrem ve snižování škodlivých emisí a v tomto dopravním segmentu.

Canter EcoHybrid je středně velkým určeným pro rozvážení zboží v městských oblastech. Zkušební provoz první verze vozu probíhal od roku 2008 ve Velké Británii a zapojily se do něho firmy DHL, TNT, Tesco a další.

Během zkušebního provozu byla prokázána 16% úspora paliva a podobné snížení v porovnání s vozy Canter vybavenými spalovacími motory.

Následné testování druhé evoluční varianty hybridního náklaďáku pak prokázalo zvyšování úspory spotřeby paliva o 24 % ve srovnání s nehybridními vozy Canter. Snížení spotřeby by tak mělo podnikatelům a firmám uspořit nemalé finanční prostředky, neboť smluvní ceny oprav a údržby jsou zcela shodné se servisními cenami dieselových vozů Canter.

Canter EcoHybrid je vybaven 110kW dieselovým motorem, který paralelně spolupracuje s 40kW elektromotorem. Nechybí zde ani nejnovější dvouspojková převodovka Duonic nebo úsporný . Samozřejmostí je i splnění emisních požadavků Euro 5.

Fuso Canter EcoHybrid se bude v Evropě prodávat v obchodní síti a nový majitel se kromě úsporné jízdy může spolehnout na desetiletou záruku na akumulátory a tříletou na vozidlo bez omezení počtu najetých kilometrů. Prodej by měl začít ve třetím čtvrtletí tohoto roku.

Zpět na HybridPřidat komentář

Ano, toto je oblast, kde se hybridy mohou dlouhodobě udržet jako majorita. Námořní lodě, nákladní auta ap.

---

hariprasad


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?