BMW otevírá svou první prodejnu i Store na světě

Podobně jako má firma své značkové obchody Apple Store, tak už i společnost BMW vlastní prodejny „i“ Store. Přesněji řečeno, bavorská automobilka má prozatím pouze jeden tento obchod, a to v ulici Park Lane v Londýně. Další by ale měly brzy následovat. Londýnská pobočka otevře své dveře veřejnosti 25. července.

V nové prodejně se prozatím automobily prodávat nebudou. Zájemci si musí počkat do příštího roku.
foto: bmwgroup.com

Jak už sám název prodejny napovídá, „i“ Store budou zákazníkům nabízet nejnovější dopravní prostředky modelové řady „i“ vybavené alternativními pohony. Zde si tedy zájemci budou moci na vlastní oči prohlédnout například fascinující sportovní plug-in hybrid , který by se do prodeje měl dostat někdy v roce 2014 za cenu patrně vyšší než 100 000 eur.

Ještě o něco dříve by však měl být k mání městský i3. Jeho nejnovější verzi vybavenou inovovaným interiérem představila automobilka právě u příležitosti otevření své londýnské prodejny.

Vnitřní vybavení vozu je navrženo s důrazem na využití materiálů, a tak se zde mimo jiné můžeme setkat s palubní deskou vyrobenou z eukalyptového dřeva pocházejícího z evropských lesů. Také zpracování koženého čalounění se provádí ekologicky přívětivějším způsobem za použití činidla získaného z olivových listů.

nabíječka Wallboxfoto: bmwgroup.com

Prostřednictvím nových prodejen budou zákazníkům rovněž nabízeny rychlejší a bezpečnější nabíječky Wallbox. Tato zařízení jsou speciálně navržena pro vozy řady „i“ a budou tvořit významnou součást podpůrného balíčku elektromobility nazvaného 360° Electric.

Díky této subvenci může řidič například využívat navigační systém k nalezení parkovacího místa s volným nabíjecím portem nebo se může spolehnout na pomoc v případě vybití . Asistenční služby v sobě také zahrnují možnost zapůjčení vozidla se spalovacím motorem.

Otevření nových prodejen není jedinou iniciativou německé automobilky jak podpořit svou novou značku „i“ před jejím příchodem na trh. Už teď v červnu BMW rozjíždí v Itálii a Japonsku celosvětové předváděcí turné „Born Electric“, které bude následně pokračovat do Francie, Číny a USA, aby se pak v první polovině roku 2013 vrátilo do .

tisková zpráva

Napsat komentář