Audi ruší elektrické A1, A2, předvádí naopak A3 e-tron

Audi ještě minulý rok vládlo smělými plány v oblasti elektromobility. Na autosalonu ve Frankfurtu představilo elektromobil , hybrid do zásuvky a kromě toho i plně elektrické . Jenže co naplat, A2 i A1 byly podle nejnovějších zpráv zrušeny. Máme pro vás tedy alespoň video z testování A3 v Coloradu!

Elektromobil Audi A2 e-tron měl být hlavní konkurencí pro v roce 2014. Ale zatímco BMW se vyšší ceny nebojí, Audi na to prostě nemá.
foto: Audi

Podle magazínu CAR stojí za zrušením znovuoživeného modelu Audi A2, tentokrát v plně elektrickém provedení, strach Audi z příliš vysoké ceny. Audi A2 už tu jednou bylo – v roce 1999 jakožto futuristické, super-lehké celohliníkové auto s minimální spotřebou.

Mnoho se jich ale neprodalo, a tak Audi výrobu stoplo. Výroba elektrické verze Audi A2 se nakonec ani nikdy neuskuteční. Prodejní cena elektromobilu začínající nad 40 000 euro by podle Audi nebyla konkurenceschopná.

Navíc není, i přes rozšířené státní dotace, zájem ani o levnější elektromobily jako je Mitsubishi i MiEV nebo Nissan Leaf. A vůbec se automobilový průmysl v Evropě potýká s obrovským nezájmem o nová auta.

A stejný osud potkal i sériový plug-in hybrid Audi A1, který měl být vybavený wankelovým motorem. Měl nabídnout dojezd 50 km čistě na elektřinu a až 250 celkově (proč tak málo, ptáme se?). V Mnichově dokonce jezdila 20členná testovací flotila A1. Snad je nepotká osud neblaze proslulého !

V velkých elektrických plánů Audi tedy s nakřáplou jistotou zůstává už jen elektrický sporťák , hybridy a A3. Ten momentálně začíná automobilka testovat v Coloradu a vy se můžete podívat na slušně zpracované video:

Elektromobil Audi A3 nabízí výkon 130 koní a dojezd na jedno nabití 145 km.

One Comment on “Audi ruší elektrické A1, A2, předvádí naopak A3 e-tron”

Napsat komentář