Better Place v Amsterdamu vypustí elektrické taxíky

Společnost Better Place po Dánsku rozšiřuje své působení v Evropě a spouští v Amsterdamu nový projekt zaměřený na podporu využívání elektromobilů v běžném životě. Na místním letišti Schiphol vybudovala svou pro elektromobily, která bude zpočátku sloužit výhradně desítce elektromobilů Renault Fluence Z.E.. Ty zde budou vystupovat coby taxíky třech předních holandských provozovatelů taxislužby, firem Connexxion, Bios a TCA.

Z hlavního holandského letiště Schiphol je to do centra Amsterdamu asi 17,5 km.
foto: Better Place

Touto iniciativou ovšem podpora holandské firmou Better Place ještě zdaleka nekončí. Společnost také oznámila, že k výměnné stanici na letišti Schiphol v blízké době přibude ještě jedna stanice umístěná přímo v Amsterdamu. Better Place tak chce rozšířit oblast působnosti první vlny elektrických vozů .

Koridor mezi letištěm Schiphol a metropolí je jedním z nejfrekventovanějších na světě. Každý rok na této trase podniknou vozidla taxislužeb více než 700 000 cest. Řešení výměny vybitých baterií, preferované společností Better Place, umožní plnit své úkoly téměř nepřetržitě, aniž by měly negativní vliv na kvalitu místního ovzduší.

Společnost Better Place si je také dobře vědoma faktu, že je jedním z nejatraktivnějších trhů pro elektromobily v Evropě. Nizozemští řidiči zde najezdí ročně v průměru okolo 15 000km, přičemž firemní a podnikové vozy jsou na tom s 30 000 ujetými kilometry km za rok ještě lépe.

I když je holandský projekt Better Place na samém počátku, izraelsko-americká firma se již může chlubit úspěchy, s jakými provozuje sítě výměnných stanic elektromobilových baterií v Izraeli a . Na obou jmenovaných trzích řidiči k dnešnímu dni najeli více než tři milióny kilometrů ve více než pětistech elektromobilech s vyměnitelnou baterií.

Spokojenost se službami firmy navíc podtrhuje i prodej Renaultu Fluence Z.E. v , který je zde právě díky síti a kvalitě služeb této firmy dokonce vyšší, než v rodné . Ještě letos plánuje společnost Better Place své pole působnosti rozšířit i na australský kontinent.

One Comment on “Better Place v Amsterdamu vypustí elektrické taxíky”

  1. Orhromná drahá stavba.
    Orhromná drahá stavba. Provozní náklady budou obdobné. Zaplatí to zase řidič. Kruh – pumpař-řičic se opět uzavřel.
    Tohle je slepá cesta. Za pár let bude dojez i rychlodobíjení na jiné úrovni a takovéhle kolosy budou jen zbytečné. Už taky proto, že řidič bude muset platit v ceně vyměněných baterek nejen proud, ale i tyhle budovy. to si raději počkám nežli se mi baterky dobijou někde u márketu a skočím si na sváčů. Pravda ale je, že pro taxiky, pošťáky a další non-stop jezdiče se pár stanic chytne stejně jako vlastní plnící stanice CNG v areálech MHD.

Napsat komentář