V Izraeli dodány první elektromobily Renault Fluence Z.E.

Elektromobily Renault Fluence Z.E. dodala první stovce zákazníků v Izraeli společnost Better Place. Tu založil v americkém Silicon Valley Izraelec Shai Agassi. Má globální ambice, ale první byznys rozjíždí právě ve své rodné zemi.

Renault Fluence Z.E. je prvním osobním elektromobilem značky Renault, následovat budou Twizy, Zoe a další, včetně užitkových
foto: Renault

Better Place je jednou z mála společností na světě, která sází na výměnu baterií elektromobilů. Dala se proto dohromady s automobilkou Renault, která tento koncept ve svých elektrických autech podporuje.

Renault své elektromobily jako Fluence Z.E., Kangoo Z.E. a později také Twizy a Zoe, prodává bez baterie. Tu si zákazník pronajímá za měsíční poplatek v řádu desítek euro. Výhodou tohoto řešení je výrazně nižší pořizovací cena auta.

Navíc pak zákazníci mohou využívat stanice pro výměnu baterií Better Place, kam auto s téměř vybitou baterií přijede a robotický systém mu ji během několika málo minut vymění za novou, bezplatně.

Je otázkou, zda jde o vhodný model pro soukromá osobní auta. Například taxi služby, rozvážky, spedice a podobně by však podobný systém mohly bez problémů využívat. O śpěchu rozhodne teprve čas.

One Comment on “V Izraeli dodány první elektromobily Renault Fluence Z.E.”

  1. Myslím si, že tento
    Myslím si, že tento systém má budoucnost. Jde jen o to, aby cena za pronájem byla opravdu v desítkách eur, jinak to postrádá logiku a všichni budou raději jezdit pořád na benzín. Také auto bez baterek by mělo být levnější než právě prodávané modely, vždyť nebude mít motor. Vážně uvažuji o koupi elektromobilu. Jezdím denně cca. 70 km, ale jednou za dva měsíce se vypravím několik set km a kdybych mohl baterky jen vyměňovat, bylo by to jako když zastavím na benzince. Tak snad se brzy dočkáme hojné sítě „benzinek na baterky“!

Napsat komentář