Better Place vybuduje koridor pro elektrická auta mezi Kodaní a Paříží

Společnost , kterou založil podnikatel , potichu buduje své stanice pro výměnu baterií doma v a v . V už má hotové spojení mezi hlavním městem a druhým největším městem, přístavem Aarhus. Nově získala půjčku 40 mil. euro od Evropské investiční banky na další rozvoj svých aktivit.

Na tomhle obrázku ještě elektromobil Renault Fluence Z.E. sosá elektřinu z klasické dobíjecí stanice
foto: Renault

V Dánsku a Izraeli už společnost Better Place provozuje 500 elektromobilů Renault Fluence s vyměnitelnými bateriemi, plus samozřejmě několik stanic pro jejich výměnu. Celkem už její auta ujela přes 3 milion kilometrů.

Aktuálně společnost získala půjčku ve výši 40 mil. euro od Evropské investiční banky na další rozvoj svých aktivit v Evropě i v Izraeli (kromě toho začíná působit ještě v Austrálii). Většina této částky, 30 mil. euro, bude využito pro dokončení operací v Dánsku.

V Dánsku dnes síť Better Place spojuje Kodaň a Aarhus, což je nejdůležitější spojení v zemi podobné jako naše dálnice D1 PrahaBrno. První stanice pro výměnu baterií v dánské Kodani, a brzy další v nizozemském Amsterdamu, jsou součástí infrastrukturních investic spolufinancovaných v rámci programu TEN-T Evropské unie.

“Naším cílem je pracovat s evropskými institucemi a partnery, kteří sdílejí naši vizi elektrické dopravy, aby jednoho dne bylo možné jet z Paříže do Kodaně v elektromobilu a po cestě jen měnit baterie,” svěřil se v tiskové zprávě Shai Agassi.

Doplnil také, že podobně dlouhou okružní jízdu (1220 km) aktuálně podnikl v Izraeli právě ve voze Renault Fluence Z.E.

tisková zpráva

Napsat komentář