Audi A2 jako elektromobil a plug-in hybrid

Audi A2

Audi A2 se vyrábělo od roku 2000 do roku 2005. Ačkoliv se neprodávalo tolik, přeci jen mělo na vliv. Především díky lehkému hliníkovému rámu a velmi nízkému aerodynamickému odporu. V roce 2015 se má Audi A2 vrátit, tentokrát také jako a .   


Už původní Audi A2 dosahovalo díky výše uvedeným technologickým pokrokům spotřeby kolem 2,9 l/100 km. Přesto se během šesti let na trhu prodalo pouze 175 000 kusů vozu. Ten se navíc nikdy neprodával v USA.

Možná proto, že vzhled auta přeci jen nebyl bůhvíjaký. Tak trochu Audi A2 připomínalo , od čehož se ostatně odvíjely i zmíněné výhody. Dnes k vzhlíží spousta aut i samotných automobilek.

Audi se proto pokouší definovat zcela novou „řeč“ modelu Audi A2. Chce mu zachovat všechny technologické výdobytky, ale nabídnout jej za výhodnější cenu. Uvažovalo se dokonce, že by mohlo být postaveno na konceptu Pak se údajně uvažovalo i o podvozku .

Jenže ani tehdy to nebylo ono. Začalo se proto uvažovat o komponentách, ze kterých bude postaven nový . Podle informací magazínu Automobilemag.com zní nejnovější dohoda šéfů značky tak, se přeci jen využijí některé komponenty z budoucího Golfu, ale zároveň si auto zachová hliníkový rám.

Cílem je postavit Audi A2 do přímé konkurence s minimálně některými vozy BMW řady i, jmenovitě elektromobilem . K tomu bude třeba zachovat inovativní hi-tech pojetí auta a zajímavou cenu.

Zdaleka nejvíc mají však k podpoře firemního hesla „Pokrok díky technologii“ přispět pohonné jednotky, tedy elektrický pohon a plug-in hybridní pohonné ústrojí. Elektrická verze Audi A2 má nabídnout dojezd 240 km a výkon od 75 do 110 koní.

Plug-in hybridní verze do zásuvky by měla přijít s několika motorizacemi, benzinovými i dieselovými, pravděpodobně půjde o malé tříválce. Čistě na ujedou asi 65 až 100 km.

Audi se začíná v oblasti alternativních pohonů angažovat čím dál silněji, stejně jako celý mateřský koncern . Představila Audi A6 Hybrid, Audi A1 E-Tron a prezentuje se jako výrobce prémiových elektromobilů, podobně jako BMW.

Ačkoliv nové Audi A2 už zřejmě nedosáhne na rekordní hmotnost 860 kg jako původní verze. Nicméně mělo by vážit méně než 1088 kg, kolik váží Audi A1. Vypůjčí si proto některé prvky z , jako je např. jednolitá maska. Dál se v autě objeví také kompozitní panely, odlehčené elektrické součástky a další opatření ke snížení hmotnosti.

Napsat komentář