Toyota nabídne vlastní dobíjecí stanice

Jan Horčík - 28 Únor 2011

V roce chce automobilka nabídnout vlastní do domácností. Ve stejném roce totiž uvede verzi auta a později také vlastní čistý .   
Toyota chytrá elektrická rozvodná síť

Už v prvním roce prodeje chce Toyota prodat až 50 000 kusů svého nového . Uvedení vlastní dobíječky je tedy na místě.

Toyota Home a Toyota Industries společně vyvinou dva typy dobíjecích stanic. Jedna bude určena do garáže, druhá pro venkovní využití. Dobíječky budou kompatibilní také s elektrickými vozy jiných značek.

Cena se má pohybovat od několika desítek tisíc do 200 000 jenů, včetně nákladů na instalaci. Prodej v prvním roce by údajně měl dosáhnout 20 až 30 000 kusů.

Není od věci si připomenout, že japonská vláda chce mít v zemi do roku 2020 instalováno přes dva miliony dobíjecích stanic, z toho 5000 rychlodobíječek.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

ale fakt. dosť casto sa tu oné domáce nabíjacie stanice spomínajú. By ma zaujímalo, ako sa líší bežná zásuvka s elektromerom od tohto riešenia?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To sa mi páči. Toyota je skutočný marketingový expert, keďže sa jej darí predávať pekne obalenú zásuvku v cene 5€ za také nekresťanské peniaze. Alebo tá ich nábíjacia stanica ponúka niečo navyše?


Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-station