Solární dobíjecí stanice Honda

Společnost prezentuje svou snahu usnadnit přechod z k a odhalila své plány na vybudování zkušebních solárních pro veřejnost.   

Právě nedostatek podpory je jednou z hlavních překážek masového zavedení vozidel na alternativní , jako jsou či .

Testovací program Hondy bude spuštěn v městech Saitama, Kumagaya a Chichibu, čemuž předcházela dohoda podepsána v roce 2009 mezi společností Honda a prefekturou Saitama, zavazující je ke spolupráci v řešení otázek . Konečným cílem programu je dosáhnout toho, co Honda nazývá „Total Energy management“, neboli celkové hospodaření s .

Program bude také zkoumat aplikovatelnost a dalších obnovitelných zdrojů v kombinaci s pokročilými komunikacemi a telematikou pro zvýšení pohodlí a využitelnosti elektrických vozidel spotřebiteli.

Oznámení přichází necelý týden poté, co v Honda zahájila projekt „Electric Vehicle Demonstration program“. Partnery tohoto programu jsou Stanford University, kalifornské město Torrance a společnost , kteří v roce 2011 obdrží pro testování vozy sedan, která je vybavena novým systémem.

„Cílem je pochopit výzvy a příležitosti spojené s příchodem nových technologií,“ řekl Tetsuo Iwamura, prezident americké pobočky Honda Motor. „Město Torrance a ostatní partneři programu budou hrát klíčovou roli tím, že nám budou poskytovat své poznatky získané zpětnou vazbou s reálným prostředím a tím nám pomohou řešit důležité otázky pro přijetí koncovými zákazníky.“

Každý ze tří partnerů projektu bude provádět jak obecné testování, tak i hodnocení specifické, např. město Torrance se zaměří na rozvoj nabíjecí a budování povědomí veřejnosti o .

Dle zástupců Hondy společnost také zvažuje zavedení podobného programu i v .

zdroj: gizmag.com

Napsat komentář