Nejšetrnější auto USA pro rok 2012? Elektromobil Mitsubishi i

Jan Horčík - 24 Listopad 2011

Americké ministerstvo energetiky a organizace EPA, de-facto tamní ministerstvo životního prostředí, společně vydávají každoroční přehled nejšetrnějších automobilů na americkém trhu. Jako vítěz roku 2012 z něj vychází nový elektromobil Mitsubishi i.elektromobily Mitsubishi i

Elektromobil Mitsubishi i půjde v USA do prodeje začátkem příštího roku
foto: Mitsubishi

Mitsubishi i je americká verze oblíbeného elektromobilu Mitsubishi i MiEV, který se v Evropě prodává také jako Peugeot iOn a Citroen C-Zero. Celkem se prodalo po celém světě už 17 000 kusů (pro srovnání, konkurenčního Nissan Leaf už přes 10 000 kusů).

Pro Spojené státy americké ale Mitsubishi připravuje exkluzivní verzi i, která je o něco málo větší a výkonnější.

Na webu provozovaném EPA a DOE s adresou www.fueleconomy.gov mohou případní zájemci o nákup nového automobilu najít katalog všech automobilů podle výrobce, typu pohonu a dalších atributů.

Ke každému z nich pak najdou informace i certifikované spotřebě, provozních nákladech, nákupní ceně a další užitečné informace. V případě Mitsubishi i se lze dočíst o certifikované spotřebě 112 MPGe. Pro srovnání, Nissan Leaf má 99 MPGe.

MPGe je jednotka udávající ekvivalent k ujetým mílím na galon paliva s tím, že je určeno, že 1 galon benzínu = 33,7 kWh.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotion