Autosalon Tokyo 2011: plug-in hybridní náklaďák Hino Dutro

Jan Horčík - 09 Listopad 2011

Brány autosalonu v Tokyu se otevřou už za méně než měsíc. Můžeme se těšit na záplavu elektromobilů, hybridů i plug-in hybridů. Jedním z nich bude i lehké nákladní auto Hino Dutro automobilky Hino Motors. Ta představí i koncept lehkého nákladního elektromobilu.elektromobil Hino Motors elektrické nákladní auto

Elektrická lehká dodávka/nákladní auto od Hino Motors je prozatím skutečně jen studie. Hino Dutro už je ale model připravený pro skutečný trh (viz. další obrázek).
foto: Hino Motors

Japonská automobilka Hino Motors má na největší domácí autosalon připraveny hned dvě zajímavé novinky v oblasti nákladních aut. První je lehký nákladní plug-in hybrid Hino Dutro.

Druhou novinku bude koncept plně elektrického lehkého náklaďáku, který prozatím nemá jméno, ale rozhodně vypadá zajímavě. Měl by využívat velmi lehkých materiálů, a tak snížit hmotnost a potažmo i cenu.

elektromobil Hino Dutro Hybrid

Hybridní verze Hino Dutro se prodává v Japonsku od roku 2003. Ročně asi tisíc kusů. Od roku 2007 se prodává také v Austrálii. Plug-in hybridní verze má být novou generací, která se začne prodávat pravděpodobně už od příštího roku. Hino Motors patří koncernu Toyota.
foto: Hino Motors

Baterie jsou v případě elektrického nákladního auta umístěny v podvozku, takže nezaclání v nákladním prostoru, který je zcela plochý a prostorný. je navrženo především pro cestování na krátkých trasách v hustě osídlených městských oblastech.

 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobily