Pivo v Kanadě vozí elektrická dodávka z roku 1958

Steam Whistle Retro Electro

Steam Whistle je malý lokální z Toronta. Jde o moderní podnik, který si ale zakládá na historickém dědictví. Už sám název upomíná k parním píšťalkám, které v 50. letech ukončovaly směnu v továrnách. Firma si aktuálně nechala přestavět malé Chevrolet Apache z roku 1958 na elektrický pohon, aby s ním mohla rozvážet .   


Není bez zajímavosti, že pivovar Steam Whistle vaří pivo podle klasické plzeňské receptury. Jejich elektrický hot rod se jmenuje Retro Electro a na jeho si firma dala záležet stejně jako si dává záležet na vlastním produktu.

„Retro Electro je podobný našemu pivu v tom, že si bere styl a tělo nákladního veterána, ale díky elektrickému motoru je zároveň velice moderní,“ komentovala novinku Sybil Taylor, šéfka komunikace Steam Whistle, pro magazín Wired.

elektrický náklaďák veterán Steam Whistle Retro Electro elektrický náklaďák veterán Steam Whistle Retro Electro elektrický náklaďák veterán Steam Whistle Retro Electro

Přestavbu zařídili profesionálové na slovo vzatí. Motor pochází od , je doplněn 24 lithium-železo-fosfátovými bateriemi. Šest jich je pod kapotou, zbytek pod nákladovým prostorem.

Auto váží úctyhodných 2268 kg, přesto má dojezd něco kolem 150 km a dobije se z 220V zásuvky během osmi hodin. Disponuje tedy podobnými parametry jako .

Elektrický veterán je využíván pro dodávky na 32 km cestě kolem Vancouveru. Uveze dva sudy a deset bas . Pivovar Steam Whistle očekává životnost kolem devíti let. Během té doby ušetří na benzinu 45 000 dolarů při současných cenách (ale ty budou zcela jistě stoupat, takže spíš víc).

Navíc, elektřina na kterou jezdí pochází z v západní . „Považujeme tohle auto za první hot rod na vítr,“ dodala Taylor pro .

Na oficiálním webu společnosti si můžete dokonce prohlédnout několikadílný videoseriál o tom jak probíhala přestavba tohoto krásného veterána.

Co byste ještě měli vědět o Steam Whistle? Tahle firma si s veterány tyká už dlouho, prakticky každé její auto je přestavba starého veterána. Kromě toho intenzivně využívá ve spolupráci s Bullfrog Power.

Wired, foto: Steam Whistle

Jeden komentář u “Pivo v Kanadě vozí elektrická dodávka z roku 1958”

Napsat komentář