Autosalon Tokyo 2011: plug-in hybridní náklaďák Hino Dutro

Brány autosalonu v Tokyu se otevřou už za méně než měsíc. Můžeme se těšit na záplavu elektromobilů, hybridů i plug-in hybridů. Jedním z nich bude i lehké nákladní auto Hino Dutro automobilky Hino Motors. Ta představí i koncept lehkého nákladního elektromobilu.

Elektrická lehká dodávka/nákladní auto od Hino Motors je prozatím skutečně jen studie. Hino Dutro už je ale model připravený pro skutečný trh (viz. další obrázek).
foto: Hino Motors

Japonská automobilka Hino Motors má na největší domácí autosalon připraveny hned dvě zajímavé novinky v oblasti nákladních aut. První je lehký nákladní plug-in hybrid Hino Dutro.

Druhou novinku bude koncept plně elektrického lehkého náklaďáku, který prozatím nemá jméno, ale rozhodně vypadá zajímavě. Měl by využívat velmi lehkých materiálů, a tak snížit hmotnost a potažmo i cenu.

elektromobil Hino Dutro Hybrid

Hybridní verze Hino Dutro se prodává v Japonsku od roku 2003. Ročně asi tisíc kusů. Od roku 2007 se prodává také v Austrálii. Plug-in hybridní verze má být novou generací, která se začne prodávat pravděpodobně už od příštího roku. Hino Motors patří koncernu Toyota.
foto: Hino Motors

Baterie jsou v případě elektrického nákladního auta umístěny v podvozku, takže nezaclání v nákladním prostoru, který je zcela plochý a prostorný. je navrženo především pro cestování na krátkých trasách v hustě osídlených městských oblastech.

Napsat komentář