Europcar bude půjčovat elektrické dodávky

Mercedes-Benz Vans, výrobce užitkových , podepsala memorandum o porozumění s lídrem na trhu autopůjčoven, firmou Europcar. Společnými silami se obě firmy zaměří na využití lehkých užitkových ve městech.   
obrázek: daimler.com

Podle uzavřené dohody dodá ještě letos německý gigant několik vozidel Mercedes-Benz pobočkám Europcar v a . Tyto exempláře budou poskytnuty zákazníkům k vyzkoušení a k zaznamenání jejich reakcí.

„Elektrická mobilita se stále více stává důležitým faktorem pro města a příměstské oblasti. Musíme nalézt řešení ke snížení nejen u hromadné dopravy osob, ale také u doručování zboží,“ řekl Andreas Burkhart, vedoucí prodeje u Mercedes-Benz Vans.

„My jsme již připraveni toto řešení nabídnout právě ve formě našeho vozu pro každodenní použití Mercedesu Vito E-Cell. Společně s partnery z firmy Europcar ukážeme veřejnosti jak lze optimálně používat a pronajímat zákazníkům,“ dodal Burkhart.

Elektrická Vito E-Cell má pod podlahou nákladního prostoru umístěnou 36kWh lithium-iontovou baterii, která vozu dodá na přibližně 130 km jízdy. Srdcem automobilu je s výkonem 60 kW a točivým momentem 280 Nm.

Maximální rychlost byla vzhledem k účelu využití dodávky omezena na 80 km/h. Tímto opatřením byl zaručen co možná nejdelší dojezd.

„Europcar už dlouho věří, že udržitelný způsob mobility spočívá v elektrických automobilech a jsme odhodláni podpořit jejich včasné přijetí. Dnes s potěšením oznamujeme partnerství se společností . Díky tomuto partnerství budeme i nadále moci poskytovat nejekologičtější možná řešení mobility,“ řekl Rafael Girona, provozní ředitel Europcar.

planetbenz.com

2 Comments on “Europcar bude půjčovat elektrické dodávky”

Napsat komentář