Autosalon Detroit 2013: Cadillac ELR - bratránek pro Chevrolet Volt

Jan Horčík - 15 Leden 2013

Americká značka Cadillac, součást General Motors, na autosalonu v Detroitu aktuálně oficiálně strhla oponu z plug-in . Auto využívá stejnou základní architekturu jako Chevrolet Volt, ale představuje prémiovější, výkonnější vůz. Přesně ve stylu značky Cadillac.Cadilla ELR 2014

Sportovně laděný luxus v podobě plug-in hybridu Cadillac ELR 2014
foto: Cadillac

“ELR je bezprecedentní kombinací luxusu, pokročilého inženýrství a progresivního designu v kupé, které je sportovní a zároveň šetrné k životnímu prostředí,” vyjádřil se k nově představenému autu Bob Fergusson, vice prezident automobilky Cadillac.

Cadillac ELR je založen na konceptu Converj. Využívá pohonný systém E-REV známý z Chevroletu Volt. Celkový dojezd se tak pohybuje kolem 480 km, dojezd čistě na elektřinu kolem 56 km (Volt zvládá až 60 km).

Cadillac Converj (2014) Cadillac Converj (2014) Cadillac Converj (2014)

Výroba plug-in hybridu Cadillac ELR začne v koncem roku 2013 a prodej začne začátkem roku 2014. Postupně se auto dostane do prodeje také v Číně a Evropě.

Rozvor vozu je 2695 mm a těžiště je položeno nízko tak, aby si vůz zachoval sportovní ráz. O pohon se stará 1,4l benzinový čtyřválec o výkonu 154 kW fungující jako generátor. Tedy stejně jako ve Voltu.

S Chevy Volt má Cadillac ELR společnou i baterii ve tvaru T, která má však mírně vyšší kapacitu 16,5 kWh. Měří 1,6 metru a váží slušných 198 kg. Díky ní je však auto schopné vyvinout točivý moment až 400 Nm.

Plug-in hybridy táhnou

Cadillac ELR bude v roce 2014 dalším zajímavým přírůstkem do stále narůstajícího tržního segmentu plug-in hybridů. Už dnes mají američtí zákazníci z čeho vybírat (Toyota Prius plug-in hybrid, Chevrolet Volt, Ford , Fisker Karma) a během následujícího roku to bude ještě lepší.

Z 240V se auto plně dobije během 4,5 hodiny. Baterii pokrývá záruka na 100 000 mil nebo osm let.

Aby ne, když prodeje elektrických aut stouply v roce 2012 o 349 % na 50 000 kusů! To pak není divu, že své plug-in hybridy chystají také Volkswagen, Nissan a další.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Mě překvapilo, že v roce 2014 do toho chtějí dát první generaci (stávající) spalovacího motoru? Podle info na netu (bohužel teď už nevím, kam citovat), bude příští Volt/Ampera mít objemnější spalovák z důvodu snížení spotřeby & emisí na delších trasách. Hovořilo se myslím o 2-2,5l motoru.

---

honYa

Tak tomu říkám fofr. Na netu toto video už visí zhruba týden :-). Mj. zajímalo by mě, na co tam jsou ty 2 tyčky - Asedma před nima zastaví a jde na parkovací manévr. Jinak přímo na kanálu Audi na youtube je hezčí provedení orig od audi.

oprava: na kanálu automotoTV

Zde je odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=VjiuQt6_VwQ

Obrázek uživatele Jan Horčík

Díky za odkaz, video jsme vložili - do článku, do kterého patří :). VIDEO: Audi představilo vlastní robotické auto. Zároveň se omlouváme, že jsme si ho nevšimli dříve, příště se budeme snažit být rychlejší.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

V poho, akorát se divím, ze koment. je u jiného článku, asi šotek :-)


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol