Elektrický Cadillac Converj možná dostane zelenou

Cadillac Converj

Magazín Green Car Reports získal informace z interních zdrojů automobilky o tom, že elektrický , další příbuzný modelu , vstane z mrtvých. je údajně opět ve výrobním plánu GM. foto: General Motors

Cadillac Converj, Voltův sourozenec, se stal překvapením roku 2009. Měl nabídnout podobné parametry jako Volt a de-facto i design velmi podobným prvním konceptům . Před osmnácti měsíci byl ale jeho vývoj zastaven.

Důvod? Malosériová výroba pro kterou byl Converj plánován by se GM prostě nevyplatila.

Právě agresivnějším, stylovějším a sportovnějším stylem, který nabízel původní koncept Voltu, nejspíš bude chtít zákazníky oslovit Cadillac Converj. by se mělo na trhu objevit už v letech 2013 až 2014. Možná ne nutně s názvem Converj.

Auto má být postaveno na pohonném systému verze 1.5. Půjde tedy stejně jako v případě Voltu a o .

General Motors se dnes obává silné konkurence především ze strany evropských automobilek jako je , a . Ale například také / a . Ti všichni už své plug-in hybridy připravují, a to na nejbližší dva roky.

Značka Cadillac už plánovala více plug-in hybridů Šlo například o modely XTS a SRX. Ani jeden ale nakonec nedostal zelenou. Prozatím je tedy jediné značky Cadillac model Escalade Hybrid.

Napsat komentář