Apple najímá další experty pro své robotické auto

Jan Horčík - 22 Červenec 2015

Když Google dělá robotická auta, my je budeme dělat taky! Tak nejspíš pravil Tim Cook, a tak Apple proto najímá přední světové profesionály automobilového průmyslu.auto robotické auto Google

Google už se vývojem robotických aut zabývá dlouho. Dokáže ho Apple dohnat?
foto: Google

Mezi nejnovější "přírůstky" v Apple tak patří Doug Betts, globální manažer kvality koncernu Fiat Chrysler v letech 2007-2014, nebo Paul Furgale, zástupce ředitele Laboratoře autonomních systému švýcarského Federálního institutu technologií.

Kromě toho podle informací předních světových magazínů najímá i další profesionály v oblasti počítačového vidění a robotiky. Není tedy těžké si dovodit, že Apple chce rozhodně vstupit do hry po boku Google i Tesla Motors.

Robotická auta jsou "další velká věc", protože na elektromobily a plug-in hybridy si už tak nějak všichni pomalu zvykají. Někde rychleji, někde pomaleji.

Německé automobilky kontrují těm americkým (nejen automobilkám). Aktuálně se prý domlouvá velká akvizice mapového softwaru Nokia HERE, o který mají zájem , () a . Odhadovaná cena činí $2,7 mld.

Podrobná mapová data v součinnosti s přesnými senzory jsou klíčem k úspěchu robotických aut blízké budoucnosti. Například šéf Nissanu potvrdil robotická auta do roku 2020. Kdo přijde první, bude mít obrovskou výhodu - podobně jako má dnes Tesla v oblasti elektromobility.

Skvělé na tom všem je, že už se bere jako samozřejmost, že robotické auto bude jezdit na elektřinu. Na co jiného taky?

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Hyperloop

"Když Google dělá robotická auta, my je budeme dělat taky!"

Mno, kdyby se tak Apple inspiroval od Googlu i v jiných věcech, jako např. Google X prize a pod. Peněz na to má dost.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pak to dopadne jako toto:
osel.cz/8341-hackeri-navedli-jeep-do-prikopu.html
Jak často padá iPhone, tak často budeme padat do příkopu...
$kapitalismus s právy, povolenkami, sledováním...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Netvrdil bych, že kdo přijde první, bude mít obrovskou výhodu. Spíš kdo první přijde se životaschopným, výhodným a pohodlným konceptem automatické dopravy pro obyvatele, vyhraje. Hádám, že auta jak je známe dnes se změní k nepoznání. Dokonce ten termín možná zanikne...

Obrázek uživatele Hyperloop

Spíš si dovolím tvrdit, že automobil konečně dostojí svému názvu, tedy doslova "samohyb" ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

však změnit se měli už dávno, to jenom díky ropný zaprodanosti a €jrosocialismu ta dinosauří verbeš trávila lidstvo dalších 25 let
Holt lidi nesmějí klonit hlavy, jinak budou padat v kvantech :))


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.