Šéf Uberu chce po Tesle půl milionu robotických aut

Jestli dnes vedle Tesla Motors existuje jiná firma tolik hýbající mediálními vodami, je to Uber. Revoluční způsob organizace dopravy ve městech by se mohl ještě více proměnit díky robotickým autům.

Uber by v roce 2020 mohl koupit až 500 000 elektromobilů Tesla
foto: Tesla Motors/Uber

Steve Jurvetson, člen správní rady Tesla Motors a jeden z prvních investorů, aktuálně prohlásil, že šéf Uberu Travis Kalanick prohlásil, že pokud Tesla dokáže do roku 2020 vyrábět zcela robotické auto, koupí jich 500 000.

Pravda, nejde o zcela důvěryhodnou informaci jako spíš o „jedna bába povídala“, ale když je v tomhle případě tou „bábou“ Steve Juvertson, mimochodem první majitel elektromobilu Tesla Model S, s trochou opatrnosti lze takovou informaci alespoň brát v úvahu.

Kalanick prý o této možnosti promluvil na exkluzivním setkání Top 10 Tech Trends, které hostuje prestižní Churchill Club. Robotická auta obecně vychvaloval. „Věřím, že už dnes jsou bezpečnější řidiči než moji rodiče,“ řekl prý doslova a dodal, že by jim svěřil svoje děti.

Automobilka Tesla Motors chce mít v roce 2020 roční výrobní kapacitu právě asi 500 000 aut. Z toho velkou většinu by měl tvořit „levný“ elektromobil Tesla Model 3. Funkce částečně autonomního řízení zvané Autopilot zatím ale Tesla pouze připravuje pro svůj elektromobil Tesla Model S.

Reuters

6 Comments on “Šéf Uberu chce po Tesle půl milionu robotických aut”

 1. jo, to je budoucnost,
  jo, to je budoucnost, spojení roboaut a služeb jako Uber. Robotická auta nemá smysl si kupovat domů, ale provozovat je jako taxi. A věřím, že taková roboauta budou o dost levnější – služba je bude míst všechny stejné, bez volantu a pedálů budou jednodušší a elektromobily jsou také konstrukčně jednodušší

  1. jen PR, zaprve reklama
   jen PR, zaprve reklama Uberu, zadruhe by to zvedlo cenu Tesly (ktera i tak docela stoupa, jeste loni na konci roku mela Tesla Motors hodnotu 26miliard dolaru, ted v 2015 jiz prez 33 miliadr dolaru)

   jen pro predstavu, pul milionu nejlevnejsich modelu pokud by stali $35k by Uber prislo na cca 17.5 miliadry dolaru

Napsat komentář