Ženeva: Opel Ampera s dojezdem až 500 km

Opel Ampera

Světové premiéry se na letošním Ženevském autosalonu dočkal hybridní vůz Opel Ampera. Ten vyhází z technologie Voltec vyvinuté původně General Motors pro svůj „záchranný“ plug-in hybrid Chevrolet Volt. Automobilka jej však využije také pod značkami Holden, Opel či Vauxhall. V Evropě půjde právě o Opel Ampera s dojezdem 60 km na elektřinu a rozšířeným dojezdem 500 km (podle některých zdrojů až 800 km) pokud se zapojí benzinový generátor. Opel Ampera má jít do výroby v roce 2011, o rok později než Chevy Volt. Po designové stránce se čtyřmístný sedan Ampera nejvíce podobá spojení model Opel Insignia a konceptu Opel Flextreme. Dobíjení lithium-iontových baterií u tohoto plug-in hybridu by ze standardní 230V zásuvky mělo zabrat od dvou do tří hodin.

Opel Ampera

Opel Ampera
Opel Ampera
Opel Ampera

6 komentářů u “Ženeva: Opel Ampera s dojezdem až 500 km”

  1. Já teda nevím, ale GM
    Já teda nevím, ale GM před 12ti lety vyrobil automobil, který ujel ryze na elktřinu cca 100km. Dal je na trh pouze na výpůjčku a to jenom kvůli tomu, že se připravoval nový zákon, ale bohužel byl soudně napaden a nebyl nikdy schválen. Tato společnost své vozy svezla a zlikvidovala v nevadské poušti. Proč? O vozy byl nevídaný zájem. Lidé je nechtěli zpět vydat automobilce. Byla vytvořená infrastruktura nabíjecích míst. Přesto GM rozhodlo o zlikvidování tohoto jedinečného vozidla, ze kterého čerpá i nový Chevrolet Volt (Opel Ampera). Je to jednoduché= nízká a delší návratnost vložených prostředků do výroby.

  2. a stejně vy chcete
    a stejně vy chcete zabránit globálnímu oteplování snížením oxidu uhličitého ze špatného spalování u aut tak děláte hybridy ale na místo aby steje třeba dlali do 200 000kč nebo je dotovali na tuto částku tak je dáte za cenu nad možná i pod 1 mega což si ani žádnej normálně pracující nemůže ani dovolit a ikdyž já ano tak bych 1 mega za auto nikdy nedal! fakt to ty auta děláte zbytečně kvůly pár set lidem co si auto koupěj to stejně 2x moc nepomůže a prodáváte auta za tolik ikdyž výrobní cena nepřesáhne 10-15 000kč a to ještě přeháním u tpca je myslím pod 3-6 000kč (sevším všudy)

Napsat komentář