Volkswagen uvede v Japonsku elektromobily do tří let

Japonské noviny sice s ohledem na nové informace z oblasti nepatří v poslední době k nejdůvěryhodnějším, ale přesto si dovolujeme přetisknout jednu jejich novou zprávu. podle ní uvede své a v už během tří let.   

foto: Volkswagen

Nikkei mají údajně tuto informaci přímo od hlavy japonského , Gerryho Dorizase. Kromě údajně německý koncern v Japonsku představí také nové , které mají být cenově velmi konkurenceschopné.

Volkswagen Jetta 2011 Volkswagen Jetta 2011 Volkswagen Jetta 2011

V patří mezi nejoblíbenější , případně . se až donedávna držel rok a půl na první místě žebříčku nejprodávanějších aut, a to především díky vládním dotacím na ekologicky . Aktuálně tam jde do prodeje nová verze Prius Alpha.

Dorizas naznačil, že Volkswagen už letos očekává, že 14 % prodaných osobních v Japonsku budou hybridy. Prozatím má ale VW v nabídce pouze jeden model, hybridní SUV . Je tedy jasné, že nabídku bude brzy rozšiřovat o další, levnější modely.

Budoucnost údajně Volkswagen vidí v plug-in hybridech. Právě ty budou jedním ze směrů vývoje, kterým se VW bude ubírat v následujících letech. Do vývoje hodlá investovat 51,6 mld. euro. Naopak neveří diesel-hybridům.

Napsat komentář