Volkswagen Touareg Hybrid

Ve Spojených státech sice možná časy velkých korábů skončily, přesto se vozům typu SUV a CUV daří velmi dobře. BMW nedávno ohlásilo svůj BMW X6 Hybrid, do boje proti němu půjde mimo jiné také nový Volkswagen Touareg.

Podobně jako bratranec v podobě Porsche Cayenne má být nový Touareg lehčí, a to zhruba o 300 kg. Automobilka nejspíš nabídne také třetí řadu sedadel. Dočkáme se také odlišných světel, přední masky a dalších novinek. ČÍST DÁL…

Kromě verzí s 3.6l šestiválcem a 4.2l osmiválcem by se nově měla objevit v nabídce také verze Volkswagen Touareg Hybrid, kde se o pohon postará 3.0l TSI šestiválec s přímým vstřikováním doplněný o elektromotor (38 kW) a osmistupňovou automatickou převodovku, opět podobně jako v Cayenne. Spotřeba by se díky tomu mohla dostat pod 9 l/100 km a emise pod 210 g/km. Zrychlení z 0 na 100 km/h díky tomu zvládne hybrid během 6,8 sekundy.
Volkswagen Touareg Hybrid
Celkový výkon se pohybuje na hodnotě 275 kW. Pro další snížení spotřeby paliva bude využit také systém Stop&Start. Energii dodá elektromotoru NiMH baterie vážící 67 kg s voltáží 288 V. Celková přidaná váha hybridních komponent je asi 175 kg. Není bez zajímavosti, že hybridní Touareg dokáže jet až rychlostí 50 km/h čistě na elektřinu, což zásadně snižuje spotřebu energie ve městě.
Volkswagen Touareg Hybrid
Podle nedávného testu magazínu BusinessWeek nový Touareg Hybrid splňuje co slibuje. Po 45minutové jízdě po městě a okolí Wolfsburgu ukazovalo auto průměrnou spotřebu 8,4 l/100 km. Uvedení hybridu na evropské trhy se dočkáme během roku 2011.

Napsat komentář