BMW odhalilo svou strategii pro londýnské Olympijské hry

BMW pro Olympijské hry 2012

Automobilka BMW je exkluzivním partnerem letních , které se budou konat v příští rok. Tento týden bavorská automobilka poodhalila svou strategii, podle které plánuje Londýnu dodat nejen 4 000 nízkoemisních vozů, ale i 400 a .  

foto: bmwblog.com

A protože jsou nízké emise jedním z požadavků organizátorů olympijských her, bude BMW usilovat o co možná nejnižší průměr celé vozové flotily. Tato emisní hranice by neměla překročit 120 g CO2 na km. K dosažení ambiciózního cíle napomůže 160 elektromobilů BMW řady 1 ActiveE a 40 malých elektrických vozidel .

Zástupci BMW rovněž poukázali na možnost spatřit na silnicích Spojeného království, neboť ty budou v následujících měsících podrobeny ostrému testování.

Kromě se během her na dopravě budou podílet i úsporné vozy z edice např. dieselové BMW Mini. Také BMW řady 5 vybavené systémem a brzdné energie najdou během olympijského dění své uplatnění. Největší zastoupení však bude mít sedan s emisemi CO2 pouze 109 g/km, který by měl tvořit více než třetinu olympijského vozového parku.

Tyto kroky jsou součástí příprav na rok 2013, kdy by měla začít výroba elektromobilů BMW s přídomkem „i“. Začátek této nové éry společnost odvážně nazvala „Born Electric“ neboli „zrozeno elektrické“. V první fázi se uskuteční výroba malého elektromobilu a s velmi vysokým výkonem .

Obchodní a marketingový ředitel BMW Ian Robertson řekl, že do deseti let očekává, že alespoň 50 % všech nových automobilů bude vybaveno prvky elektrického pohonu, ať už se bude jednat o elektromobily nebo . Robertson také zdůraznil, že budoucnost zážehových a vznětových motorů může pokračovat, pokud se stanou více efektivní.

Na závěr tiskovky přišlo ještě s překvapením, když před nastoupené novináře přijel prototyp , které je možné lehce složit a vzít s sebou do metra nebo na vlak. Dvě stovky těchto skládaček schopných uhánět až 30km rychlostí budou rovněž k dispozici během letního sportovního zápolení.

thechargingpoint

Napsat komentář