Toyota potvrdila elektrické iQ pro USA

V nedávno proběhlo celostátní setkání dealerů značky . Zúčastnilo se nejen 1233 amerických prodejců, ale také šéf Toyota Motor Corporation . Potvrdil, že příští rok vjede do amerických showroomů celý zástup novinek.   

foto: Toyota

Toyota je celosvětově nezpochybnitelným lídrem v oblasti prodeje . Bohužel, právě v USA nyní Toyota třetí měsíc v řadě strmě klesají – stále ještě následkem březnového . Toyoda v této souvislosti poděkoval dealerům za výjimečnou podporu.

Dodal, že výroba v by se měla dostat do normálu po červenci. V Severní Americe se výroba osmi lokálně vyráběných modelů včetně Avalon, Camry, Corolla, Highlander, Matrix, Sequoia, Sienna a Venza dostane na 100 % během června až srpna.

Dále už se Toyoda zaměřil na nové produkty. Vyzdvihl novou Toyotu Camry a především . Kombík přijde na tamní trh tento podzim, malý kompakt na jaře 2012. Půjde o dosud nejúspornější hybrid na americkém trhu.

Zmínil se také o ještě pokročilejších nových technologiích. , elektrické SUV vyráběné ve spolupráci s a navíc také Scion EV. Všechna tahle přijdou do prodeje v .

Dále se zmínil také o pokročilém telematickém systému vyvíjeném ve spolupráci s Microsoftem a systému Entune, který umožní propojit auto s prakticky každým . Toyota Entune se poprvé představí v modelu v a nové Toyotě Camry.

tisková zpráva

Napsat komentář