VIDEO: Hybridy Toyota bude převážet diesel-hybridní solární loď

Obrovské patří mezi stroje, které mají na svědomí zdaleka největší znečištění ovzduší i oceánů. Automobilka se snaží budovat pověst za všech okolností šetrné společnosti. Vylepšuje své továrny, ale i nákladní kterými přepravuje svá .   

foto: Toyota

Během tohoto měsíce začne vozit svá auta z do USA s pomocí nákladní lodě jménem Auriga Leader. Už od roku 2009 je loď vybavena 328 . Aktuálně byla doplněna o NiMH baterie, které mají částečně snížit obrovskou spotřebu paliva.

Zaoceánské nákladní lodě spotřebují desítky tisíc litrů velmi nekvalitního paliva na ujetí 100 km (podle magazínu Gas 2.0 je to kolem 28 225 litrů).

Zatímco malá na palubě dokáže pokrýt asi 1 % spotřeby (ale až 10 % když je loď v docích), nový by měl pomoct výrazně snížit celkovou spotřebu paliva.

Během jedné cesty převeze Auriga Leader 6200 automobilů, které vykládá v přístavu Long Beach v . Loď dlouhá jako dvě fotbalová hřiště je prvním experimentem tohoto druhu. Provozovatelská společnost NYK Line a výrobce lodi, Kawasaki Heavy Industries, předpokládají, že pokud se technologie osvědčí, bude ji moct začít nabízet i dál.

Dost možná levnější a mnohem účinnější by ale bylo vybavit takovou loď tažným větrným drakem. S těmito technologiemi se již úspěšně experimentuje a slibují ušetřit až desítky procent paliva.

2 Comments on “VIDEO: Hybridy Toyota bude převážet diesel-hybridní solární loď”

Napsat komentář