Aplikace Škoda OneApp umožňuje propojit auto a chytrý telefon

S nejnovější verzí aplikace pro chytré telefony Škoda OneApp lze na obrazovce infotainmentu zobrazovat užitečné informace, jako je spotřeba paliva, dynamika jízdy, navigační data a servisní pokyny.

Aniž by bylo nutné ovládat smartphone, může řidič na velkém displeji ve voze vybírat jednotlivé funkce aplikace Škoda OneApp pohodlně dotykem prstu.
foto: Škoda

Aplikace využívá technologii SmartLink+ k tomu, aby vybrané funkce a informace o vozidle zobrazovala na displeji infotainmentu nebo chytrého telefonu. Po instalaci do telefonu nabízí aplikace široké spektrum funkcí – od možnosti vyvolat relevantní informace o motoru nebo voze, až po informace o počasí.

Řidič vozu značky Škoda může například pomocí funkce „Advisor“ analyzovat svůj styl jízdy a naučit se, jak lze jezdit hospodárně a šetřit palivo.

Ať už se jedná o data o dynamice jízdy, rychlosti nebo o data navigační, Škoda OneApp podporuje řidiče ve všech situacích a poskytuje mu veškeré důležité informace, týkající se moderní mobility.

Digitální kniha jízd LOGBOOK například zaručuje záznam všech relevantních jízdních dat. V další připravované verzi Škoda OneApp bude k dispozici také streaming hudby.

Vůz a chytrý telefon se jednoduše propojí pomocí USB-kabelu nebo WiFi-hotspotu, integrovaného v navigačních systémech Amundsen a Columbus. Posádka vozu může aplikaci Škoda OneApp aktivovat a ovládat dotykem prstu na obrazovce palubního infotainmentu.

Jedna aplikace tak pokrývá široké spektrum digitálních služeb, které přesahuje rámec aplikací, které byly ve voze dosud k dispozici.

Aplikaci Škoda OneApp lze zdarma stáhnout v App Store firmy Apple a na Google Play. Aplikace je kompatibilní se všemi vozy značky Škoda vyrobenými od června 2016, které jsou vybaveny systémem SmartLink a USB-konektorem, resp. systémem SmartLink+ a propojením přes USB nebo WiFi.

Přehled nejdůležitějších funkcí nové aplikace Škoda OneApp:

REAL-TIME DRIVE DATA: Tato funkce slouží k záznamu výkonnostních parametrů vozu během jízdy. Tak lze v reálném čase získat například informace o dynamice jízdy, otáčkách motoru, zrychlení, spotřebě paliva a rychlosti jízdy.

S využitím grafického znázornění hodnot na palubním monitoru se počet palubních přístrojů zvýší o další virtuální ukazatele, zobrazující například aktuální hodnotu točivého momentu motoru, průměrné spotřeby nebo bočního zrychlení.

DRIVING STATS: S aplikací Škoda OneApp si mohou řidiči vozů značky Škoda zaznamenávat a vyvolávat celou řadu dat a následně pak i podrobně analyzovat svůj styl jízdy. Statistiky dodávají důležité informace pro optimální využití výkonu vozu a zvýšení efektivity při příštích jízdách.

LOGBOOK: Digitální kniha jízd precizně zaprotokoluje všechna relevantní jízdní data a poskytne přehledné shrnutí. Přitom je možno rozlišovat mezi služebními a soukromými jízdami.

POI & NAVIGATION: Ve spolupráci s partnery umožňuje uživatelům Škoda OneApp i rozšíření možností navigace. Uživatel si v okolí velice snadno najde tzv. body zájmu (Points of Interest, POI) a následně je může zaslat přímo do integrované navigace nebo do aplikací kooperačních partnerů.

Díky těmto aplikacím může fungovat navigace také na bázi družicových snímků. Toto reálné zobrazení okolí může řidiči v mnoha situacích usnadnit orientaci v neznámém prostředí.

Vedle bodů zájmu v okolí se na mapě na obrazovce zobrazují také čerpací stanice a v závislosti na jejich disponibilitě se dokonce srovnávají i ceny pohonných hmot. Při uvádění cen systém také ví, zda vůz jezdí na benzin nebo na naftu a zobrazí také nejkratší trasu k vybrané čerpací stanici.

tisková zpráva

6 Comments on “Aplikace Škoda OneApp umožňuje propojit auto a chytrý telefon”

  1. Šikovní kluci, teď ještě maličkost – vrazit do auta
    Šikovní kluci, teď ještě maličkost – vrazit do auta místo spalovacího haraburdí elektromotor – a můžete ohlásit „Vedle bodů zájmu v okolí se na mapě na obrazovce zobrazují také nabíjecí stanice a v závislosti na jejich disponibilitě se dokonce srovnávají i ceny nabíjení. Při uvádění cen systém zobrazí také nejkratší trasu k vybrané nabíjecí stanici.“

  2. No to je super. V Rakousku vás pokutují i za držení
    No to je super. V Rakousku vás pokutují i za držení telefonu v ruce. Ve Francii dostanete pokutu když si policajt všimne, že má spolujezdec na klíně notebook protože by jste se mohli také dívat na film. Ale Škodovka jde proti proudu a chce odvádět pozornost od řízení a vyvíjí aplikaci která nemá budoucnost. Věřím že i tady v republice budou časem takové zákony jako jinde v zahraničí díky globalizaci zvané EU.

Napsat komentář