Tesla Model X: více než 24 000 rezervací

Jan Horčík - 03 Červenec 2015

Právě včera automobilka Tesla Motors ohlásila, že za 2. čtvrtletí dodala 11 507 aut. Nyní se objevila informace, že má už 24 000 rezervací na nový Tesla Model X.auto Tesla Model X elektromobil plně elektrické SUV

Rezervace Tesla Model X vyžaduje složení vratné kauce $5000, resp. $40 000 za speciální verzi "Signature Edition". Prototypy Modelu X se dnes testují v Kalifornii a start výroby se očekává ve 3. čtvrtletí. Najetí na plnou produkci by mělo proběhnout ve 4. čtvrtletí 2015.
foto: Tesla Motors

Plně elektrické Tesla Model X bylo již několikrát odloženo. Nyní to vypadá, že finální uvedení auta na trh proběhne ve 3. čtvrtletí 2015.

Členové světoznámého Tesla Motors Club mapují počet rezervací, které dnes automobilka na Model X má. Podle jejich nejnovějších statistik je jich už kolem 24 000. To je 2x víc, než kolik bylo rezervací na Tesla Model S v době jeho uvedení na trh v roce 2012.

auto Tesla Model X elektromobil plně elektrické SUV

Pohled na podrobnější graf ukazuje zajímavý propad nových rezervací auta v posledním čtvrtletí 2014. Právě tehdy uvedla Tesla novou verzi Model S D s pohonem všech čtyř kol. A protože spousta zájemců si chtěla Model X pořídit právě kvůli tomu, dala pak přednost Modelu S.
foto: Tesla Motors Club

před několika měsíci připustil, že se Tesla samotná některým zákazníkům snaží rezervaci Modelu X rozmluvit a doporučuje jim raději koupit Model S, na který není nutné tak dlouho čekat.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

uz teraz sú v sklze s modelom x... pred par mesiacmi Musk tvrdil ze bude mozne x konfigurovat do konca júla... a zase nic. Aj ked im fandím myslím ze majú s x modelom kurva velký problem.. snád ich to nepolozi...

Obrázek uživatele Radovan

Jinými slovy kdo nezareagoval včas, tak u 24 tis. rezervací modelu X má naději dostat se k autu (pokud ho ovšem budou vyrábět jako model S tempem 11 tis. ks za čtvrtletí) nejdříve na jaře 2016, spíše v létě. Tedy za rok.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 94 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele honza.t

X_ko je vázané na dokončení Gigatovárny na aku. To bude mít značný vliv na objem Kapacitu výroby . Také zmiňované snížení čekací doby ( pokles zajmu ) může být způsobeno tím, že jsou možní zájemci, kteří nejsou rozhodnuti mezi X_kem a S_kem . Čekají jak se X_ko na trhu etabluje a pak se rozhodnou .
https://www.youtube.com/results?search_query=Tesla+Model+X+

Odhad je to nejspíše celkem správný, ale domnívám se, že možná budou vyrábět více. Jen je problém vždycky zahájení výroby. Někde jsem četl/slyšel, že nastavení a odladění robotů do sériové výroby trvá právě až rok. Legrace to tedy nebude.

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a to ma vyhodu,ze si na to v klidu nasetri! Tak proc rusit :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ano anonyme, Tesla X rozhodně v ČR nebude pro každého, a to mám na mysli i absolventy vzdělance věčné studenty. A to je dobře. Většina obyvatelstva v ČR má problém nalézt zaměstnání s pruměrným platem, a to nevyjímám ani singels a potomky žijící u rodiču a nechávající se jimi živit do čtyřiceti let. Ano výrobky Tesla všech modifikací bude známka uspěšného člověka, tak jako to bylo ve dvacátém století u značky Mercedes Benz!!!A všechny ostatní konkurenti budou na urovni Volgy 21.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.