Tesla Model X se blíží, auto budou vyrábět roboti

Automobilka Tesla Motors nedávno zveřejnila finanční výsledky za 1. čtvrtletí 2015. A mimo jiné potvrdila uvedení elektromobilu Tesla Model X ještě tento rok.

Nákres elektromobilu Tesla Model X z roku 2013
foto: Tesla Motors

Fotky výrobní verze elektromobilu Tesla Model X se objevují čím dál tím častěji. Po Kalifornii dnes jezdí několik prototypů/betaverzí a začátek výroby elektrického se kvapem blíží.

Se zajímavou informací aktuálně přišel analytik Brad Erickson ze společnosti Pacific Crest Securities. Ten se nedávno byl podívat v továrně ve Fremontu, kde se vyrábí elektromobil Tesla Model S a kde se připravuje výroba Modelu X.

Podle jeho dojmů je výrobní linka pro Model X vybavena 3x až 4x větším počtem robotů, než výrobní linka Modelu S. To značí, že Tesla dál snižuje náklady na výrobu a především se snaží neustále zlepšovat kvalitu provedení svých aut.

U prvních Modelů S, které vyjely z továrny už před drahnými třemi lety, si totiž majitelé často stěžovali na nepříliš kvalitní dílenské zpracování.

Erickson v této souvislosti dále doplnil, že už dnes se ve Fremontu připravuje „několik autobusů“ zaměstnanců na výrobu Modelu X. I přes větší množství robotů tedy i nadále zastanou velkou část práce lidé.

A na závěr ještě jedna zajímavost: stavba giga-továrny Tesla v Nevadě jde dokonce o něco málo rychleji, než se předpokládalo.

11 Comments on “Tesla Model X se blíží, auto budou vyrábět roboti”

  1. Pěkné vozidlo. Myslím že
    Pěkné vozidlo. Myslím že se mezi ostatními SUV nemá za co sytdět. A opět povzdech nad ostatními výrobci, proč své elektromobily musí designově vždycky tak strašlivě zprasečit. Možná je v tom ale nějaká nepsaná logika. Jestli bateriový elektromobil má být ošklivý, FCEV humus, pak mě už teď jímá hrůza jak bude vypadat takový vůz s nějakým next-gen pohonem :o)

Napsat komentář