Tesla Model S automobilem roku magazínu Automobile Magazine

Jan Horčík - 01 Listopad 2012

Prestižní americký magazín Automobile Magazine vyhlásil elektromobil Tesla Model S automobilem roku 2013. Magazín vychází od roku 1986 a na trhu ostatních automagazínů vyniká tím, že nabízí velmi subjektivní recenze bez přehršle technických dat. Model S byl zvolen mezi 28 kandidáty.auto elektromobil Tesla Model S 1000 karoserii

Zaměstnanci Tesla Motors na společné fotografii u 1000. vyrobené karoserie rodinného elektrického sedanu Model S
foto: Tesla Motors

Elektromobil Tesla Model S získal ocenění “auto roku” magazínu Automobile Magazine v konkurenci takových kalibrů jako 2013 Cadillac ATS, 2013 Ford Fusion, 2012 Porsche 911 Carrera S and 2013 BMW M5.

Nutno dodat, že redaktoři Automotile Magazine rozhodně nejsou velcí nadšenci do elektromobility. Když před rokem dělali rozhovor s Elonem Muskem, šéfem Tesla Motors, jeden z industry-insiderů je upozornil, aby s sebou nenosili žádnou hotovost.

“Budete mu ji vnucovat po dvaceti minutách rozhovoru,” upozorňoval je na výmluvnost a přesvědčovací schopnosti techno-miliardáře a snílka Elona Muska. “Říct, že si udržujeme k Tesle a její nové wunderkáře zdravou skepci by bylo mírné,” píše doslova Automobile Magazine. “V mnoha kruzích našeho odvětví to hraničí až s vyloženou nesnášenlivostí,” dodávají redaktoři.

O to působivější pak ovšem vyhlášení Modelu S za auto roku je. Redaktoři přiznávají, že je to především výkon auta, který je skutečně dostal. “Šílená rychlost tiše narůstá, až vám protáhne obličej. Málem jsme přišli o řidičáky,” komentuje to šéfredaktor Jean Jennings.

Ale není to jen výkon, co redaktory na elektrickém autě tolik zaujalo. Ostatně, výkon nabízel už Tesla Roadster, předchozí vůz automobilky Tesla, a o něm jako o autě roku “nikdy vážně ani neuvažovali”.

“Model S, vyvinutý v Tesla Motors od kolébky až po montáž v továrně ve Fremontu v Kalifornii je celkově neuvěřitelně úžasný zážitek,” zní jedna z vět, které v podstatě shrnují nadšení tamní redakce.

Američané a především američtí automobiloví nadšenci zase jednou po desetiletích mají výjimečný, navýsost inovativní a přitom dostupný produkt, na který mohou být pyšní. Jde o bytostně americké auto, které je ale – narozdíl od mnoha pokusů velkých i malých automobilek posledních dekád – opravdu skvělé, po všech stránkách.

Gratulujeme. A gratulujeme ještě jednou, protože z výrobní linky ve Fremontu sjela nedávno 1000. karoserie Modelu S. Automobilce se tedy úspěšně daří navyšovat výrobu a i přes zpoždění v řádu týdnů plnit objednávky. Už to samo o sobě si zaslouží obdiv.

Autobloggreen, Automobile Magazine
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Koukal jsem včera na auto v Miami, moc dobře vypadá a jestli budou výkony a dojezdy pravda, vidím v tom budoucnost.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Výkon i dojezd jsou ověřeny již stovkami šťastných majitelů :). Viz. Tesla Model S v 60kWh verzi: oficiálně dojezd 335 km; rekord 681,6 km!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Každý ví jak nás výrobci aut "pravdivě " informují o autech který chtějí prodat. Takže slogan: Ověřený stovkami štastných majitelů, bych spíš čekal od pana Horsta Fuchse...
Pokud to bude fungovat, osobně bych měl zájem o verzi X. Teď jen najít vhodného prodejce a vyzkoušet si auto osobně, mezitím samosebou budu čerpat jen z netu, žádného majitele osobně neznám.Ještě zkusím kontaktovat prodejce v Miami Beach, jsem tu ještě 3 týdny, a požádám ho o jízdu atd...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hodnocení odborníků je jen potvrzením kvalit tohoto revolučního automobilu .Nezbývá než držet palce aby nenastaly potíže s kvalitou a bezpečností .Přeji rostoucí prodeje

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jediné co trochu na Tesle S a nebo připravované Tesle X je ... cena kdyby byla tak o třetinu až polovinu nižší ... .. mohli by vyrábět v Tesle auta jak housky a stejnak by nestíhali

a druhá věc co mrzí je že nejbližší krámeček kde je možné Teslu koupit je snad v Mnichově, el vzhledem k ceně se člověk nemůže divit že není otevřen dejme tomu v Praze

Není trochu neskromné chtít, aby takovéto highendové vozidlo postavené na zcela nové technolgii stálo hned od začátku tolik, co nějaký korejec střední třídy?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Obchod je i ve Vidni, a neni problem si ji nechat poslat domu, po cekaci lhute.... uvazuji ze si ji koupim a proto prodam byt v Brne, az zacne opravdova krize pujdou nemovitosti dolu tak asi o 30-40 procent asi jak ve Spanelsku...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jen tak dál Tesla Motors,nechápu lidi kteří Tesle a elektromobilitě nepřejí,model S je opravdu skvělé a revoluční auto.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?