Honda Accord diesel v roce 2009

Automobilka Honda nedávno oznámila, že hybridní automobil Honda Accord se neprodává dobře, a tak místo hybridu uvede na trh v roce 2009 dieselovou verzi s velmi nízkou spotřebou.

Půjde o model vybavený řadou čistých dieselových motorů, které by měly mít spotřebu až kolem 4,5 l/100 km a velmi nízké emise. Nedávno byl na technologickém veletrhu v Kalifornii předveden model Honda Accord diesel pro evropský trh vybavený motorem 2.2 i-CTDi, jehož spotřeba se pohybovala právě kolem 4,5 l/100 km. Ve své třídě tak bude s ohledem na spotřebu jasnou jedničkou. Prodávat se bude v Evropě i v USA.

Nová Honda Accord: diesel místo hybridu

Aktuální model vozu Honda Accord v hybridní verzi se neprodává tak, jak by si Honda představovala, a tak plánuje změny. Nechystá se představit hybridní verzi nového modelu Honda Accord 2008, namísto toho se hodlá soustřeďovat na hybridní pohon pro menší auta jako je Honda Civic, případně čistě hybridní řešení (první by se mělo objevit za dva roky). Větší modely jako Accord namísto toho dostanou nový dieselový motor, a to v roce 2009.