Smart Fortwo jako plug-in hybrid

plug-in hybrid Smart Fortwo Easybrid

Společnost Lorinser se zabývá , převážně vozů . Aktuálně na autosalonu v Essenu představila upravený do podoby . Nazvala ho Easybrid.   

Do miniaturního auta do města koncernu namontovala dva v kolech s výkonem 30 kW. „Modifikace je možná a lze ji provést poměrně snadno, tudíž i levně,“ komentoval novinku šéf společnosti Lorinser Martin Oberdoerfer-Schmidt.

Podmínkou pro takovou je jedině to, že auto bude mít bubnové brzdy na zadní nápravě. to je u malých a kompaktních aut vcelku běžná praxe. Modelu Smart ForTwo tak přibylo 41 koní výkonu.

může jet čistě na elektřinu, čistě na spalovací motor nebo na kombinaci obojího. O pohon elektromotoru se starají umístěné v místě rezervy, případně na podvozku (jako v případě Smartu). Dobíjet lze z klasické domácí zásuvky. Rekuperace je samozřejmostí.

čistě na se pohybuje kolem 30 km, kombinovaný dojezd je pak přes 500 km. Pokud by se podobná modifikace uplatnila u turbodieselu, mohl by být kombinovaný dojezd ještě vyšší.

Smart Fortwo přestavěný na plug-in hybrid je pouze prvním ukázkovým prototypem. Firma plánuje podobně upravit také modely , a , tedy nejzajímavější malá auta na trhu.

Firma Lorinser slibuje, že cena podobné modifikace by mohla nakonec klesnout až někam k 5000 euro.

Tři komentáře u “Smart Fortwo jako plug-in hybrid”

Napsat komentář